В Саудівській Аравії збудують найбільший хмарочос у світі: розміри вражають
Джерело:
The SunСаудівська Аравія збудує гігантський хмарочос для свого футуристичного району Нью-Мурабба в Ер-Ріяді. Він буде не найвищим у світі, а найбільшим завдяки ширині.
Країна має намір зробити туристичний напрямок провідним до 2030 року. Саме тому почала будівництво одного з найамбітніших проєктів у світі – хмарочоса The Mukaab, пише The Sun.
Зверніть увагу Купити зможе кожен: де в Британії будують нове "місто майбутнього" з доступним житлом
Найбільший хмарочос у світі
Це буде гігантський куб заввишки 400 метрів і завширшки 370 метрів. Він стане центром футуристичного району Нью-Мурабба.
The Mukaab буде найбільшою будівлею на планеті. За розмірами він зможе вмістити близько 20 веж Емпайр-Стейт-Білдінг. Усередині будуть житлові та офісні приміщення. ресторани, елітні магазини, а також туристичні об'єкти.
Довідка. Емпайр-Стейт-Білдінг – хмарочос висотою 381 метр, що має 102 поверхи. Зведений у стилі ар деко в окрузі Мангеттен міста Нью-Йорка.
Що особливого буде в дизайні
Зовнішні стіни хмарочоса будуть повністю у віртуальних екранах, на яких демонструватимуть приголомшливі краєвиди. Це створить унікальний візуальний ефект для мешканців і гостей міста.
Усередині The Mukaab з'являться голографічні проєкції з елементами штучного інтелекту. Вони занурюватимуть глядачів у різні реальності та епохи.
Також проєктом передбачене будівництво закрученої вежі з оглядовими майданчиками і ресторанами. З вікон відкриється панорамний вигляд на все місто.
Проєкт найбільшого хмарочоса у світі / Фото New Murabba
Економічне значення
У футуристичному районі Нью-Мурабба зведуть понад 104 тисячі житлових будинків, 9 тисяч готельних номерів, офісні та торгові центри, а також культурні та розважальні об'єкти.
Проєкт допоможе створити близько 334 тисяч робочих місць і збільшить ВВП Саудівської Аравії на 40 мільярдів фунтів завдяки галузям, що не пов'язані з нафтою.
Без критики все ж не обійшлося. Деякі релігійні групи кажуть, що The Mukaab схожий на головну святиню ісламу Каабу в Мецці. А правозахисники висловили побоювання щодо іншого – можливої експлуатації праці мігрантів і переселення місцевих у рамках проєкту. Хмарочос планують завершити до 2030 року.