Інклюзивність у новобудовах: як в Україні будують житло, враховуючи потреби кожної людини

1 жовтня 2024, 11:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

КН РІЕЛ

Під час війни підхід до інклюзії в українському суспільстві змінився. Зокрема, свідомі забудовники створюють умови для повноцінного життя українців, ретельно плануючи свої проєкти з врахуванням фізичних можливостей людей з інвалідністю.

У Корпорації Нерухомості РІЕЛ вважають, що сфера будівництва в Україні обов'язково має покращувати умови життя людей із врахуванням їхніх нових індивідуальних потреб, передає Нерухомість 24. Ось уже майже 3 роки КН РІЕЛ відчуває посилену відповідальність перед кожним своїм клієнтом, який в час повномасштабного вторгнення звертається за купівлею нової квартири.

Зверніть увагу Найдешевша квартира в Києві: яка ціна та що всередині

Інклюзивне будівництво в Україні

Інклюзія – це процес реального залучення людей з інвалідністю в активне суспільне життя. Згідно з результатами опитування незалежного моніторингового агентства, 83% українців вважають, що інклюзивність, а, іншими словами, безбар'єрність має стати нашою новою цінністю.

Через наслідки повномасштабного вторгнення суспільству необхідно створити універсальне, безпечне й комфортне середовище для всіх без винятку людей.

Людина з інвалідністю намагається спуститися сходами в будинку / Фото Pexels

Ще у квітні 2019 року набули чинності нові державні будівельні норми з урахуванням можливостей маломобільних груп населення. Оскільки в той час питання інклюзивності не порушували так гостро, процес змін рухався дуже повільно.

А тепер, коли до цивільного життя повертаються багато важкопоранених ветеранів війни, сім’ї, які пережили бомбардування своїх домівок, інклюзивність стала невід'ємною умовою для нового будівництва. Усім їм потрібне комфортне житло з урахуванням індивідуальних потреб.

У світі інклюзія вже давно стала нормою під час проєктування будівель. Тим часом в Україні лише починають її популяризувати та впроваджувати. Провідні експерти Корпорації Нерухомості РІЕЛ наголошують, що тут важливо усвідомити один момент.

Не потрібно якось пристосовувати інклюзію до звичайного життя, а навпаки – входити в інклюзивне середовище,
– зазначили в компанії.

Людина з інвалідністю відпочиває в парку / Фото Pexels

Як будувати, враховуючи потреби кожної людини

КН РІЕЛ, як досвідчений забудовник, який реалізовує проєкти з урахуванням інклюзії, виокремив кілька основних моментів:

  1. Консультація з експертами. Забудовники обов'язково мають співпрацювати з урбаністами, архітекторами, дизайнерами, представниками громадських організацій, які працювали чи працюють з людьми, які мають інвалідність. Така команда допоможе спроєктувати будинок, що відповідатиме всім вимогам і потребам майбутніх власників.

  2. Інклюзивний дизайн. Треба розробити дизайн будівлі та прибудинкової території так, щоб проживання "інклюзивних мешканців" було зручним і безпечним (доступність входів, відповідність санвузлів, адаптивність кухні та меблів).

  3. Енергетична ефективність та екологічність. В будівництві інклюзивного житла треба використовувати енергоощадні матеріали та встановлювати альтернативні джерела енергії. Так у випадках частих відключень світла мешканці зможуть зручно пересуватися до та від своїх квартир.

  4. Смарттехнології та автоматизація. Будівля має бути оснащена системою керування "Розумний дім". Саме вона максимально автоматизує всю техніку в домі, керувати якою можна за допомогою голосу або смартфона.

  5. Безбар'єрне ландшафтне планування. Дитячі майданчики, доріжки, зони для відпочинку, паркінги мають бути безбар'єрними. Ідеально, коли схили ландшафту під пологим кутом і є підземні паркінги.

Як приклад КН РІЕЛ наводить преміальний ЖК у Львові Hyde Park. У межах цього житлового комплексу є підземний паркінг, зручний ландшафт і паркові зони.


ЖК Hyde Park у Львові / Візуалізація КН РІЕЛ

  1. Забезпечення інфраструктурними об'єктами. Дуже важливо не просто звести будинки, а облаштувати невеличкий мікрорайон. Коли школа, садочок, магазини, фітнес-центр, розважальні центри та парк близько, то ЖК стає ідеальним місцем для людей з інвалідністю.

Таке планування передбачено в житловому комплексі "Містечко Підзамче. Вежа". І хоч житловий комплекс розташований майже в центрі Львова, там буде власна інфраструктура, навіть школа.


Прибудинкова територія в ЖК "Містечко Підзамче. Вежа" / Візуалізація КН РІЕЛ

Корпорація Нерухомості РІЕЛ є провідним забудовником у Львові та Києві. Детальніше про доступні житлові комплекси, їхню інфраструктуру та планування квартир можна дізнатися на сайті компанії.