Співвідношення вражає: експерти порівняли вартість оренди житла у Львові та середню зарплату там

27 листопада 2024, 16:02
Читать новость на русском

Аби орендувати однокімнатну квартиру у Львові, слід викласти чималу суму. Якщо порівняти її зі середньою зарплатою по місту, стає зрозуміло, що левова частка заробітку може піти на оренду помешкання.

Про доступність житла у Львові, а також в інших обласних центрах України, 24 Канал розповідає з посиланням на дані аналітиків компаній ЛУН і Work.ua.

До теми Більше, ніж у Києві: у яких містах за оренду треба віддавати понад 80% середньої зарплати

Порівняння ціни на оренду квартири й зарплат у Львові

У листопаді 2024 року середня зарплата у Львові становить 22,5 тисячі гривень.

А середня ціна за оренду однокімнатної квартири в будинку, який побудований після 2010 року – 18 тисяч гривень. Орендувати таку квартиру в австрійському люксі коштує трохи дешевше – 15 тисяч гривень. Найменше потрібно викласти за помешкання у "хрущовках" й інших типово радянських будинках – приблизно 11 – 12 тисяч гривень.


Середні ціни за оренду залежно від періоду забудови / Інфографіка ЛУН

Крім того, ціни на оренду залежать і від району. Наприклад, у Личаківському орендувати однокімнатну квартиру в середньому коштує 14,5 тисячі гривень, у Шевченківському – 19 тисяч гривень.

Аби винаймати однокімнатну квартиру у Львові новішого зразка, доведеться заплатити приблизно 80% середньої зарплати по місту.

Яка ситуація в інших містах України

У Львові ситуація не найгірша. Адже є місто, в якому на житло доводиться витрачати до 87% заробітної плати. Як у містах співвідносяться зарплата та оренда помешкання:

  • в Ужгороді вартість однокімнатної квартири становить 87% середньої зарплати в місті,
  • в Івано-Франківську – 80%,
  • у Києві – 68%,
  • у Чернігові – 37%,
  • у Миколаєві та Запоріжжі – по 28%,
  • у Харкові – 21%.


Який відсоток зарплати йде на оренду квартири / Інфографіка Work.ua і ЛУН

Аналітики зазначають, що в усіх великих містах України, крім Харкова, орендарі витрачають на житло значно більше від рекомендованих економістами 30% місячного доходу. Саме такий відсоток вважають оптимальним для збереження належного рівня життя.

В умовах війни ситуація на ринку оренди житла має свою специфіку. Вартість оренди житла в Харкові фахівці пов'язують не з економічним добробутом, а з високими безпековими ризиками. Натомість у західних регіонах зростання цін спричинив підвищений попит через внутрішню міграцію.