Місто-примара: чому колись розвинений мегаполіс перетворився на руїни
Місто Гері в штаті Індіана колись називали "містом століття". А тепер колишній мегаполіс є одним із найяскравіших прикладів американської урбаністичної кризи.
Місто Гері, яке заснували у 1906 році, стало проєктом однієї американської компанії, повідомляє 24 Канал, посилаючись на Daily Star. Мегаполіс "виріс" на тлі промислового підйому в США та приваблював працівників з усієї країни, аж поки не стався занепад.
Зверніть увагу Мешканці шоковані: заселену вулицю виставили на продаж за 2 мільйони доларів
Чому розвинений мегаполіс занепав
Гері будувалося як місто для робітників найбільшого в США металургійного заводу Gary Works. Цей мегаполіс був своєрідною потребою задля транспортної доступності людей та близькості до озера Мічиган.
Проєкт був успішним, тому місто привабило не тільки робітників, а й тисячі звичайних людей. Це спричинило соціальні проблеми, що стало однією із причин занепаду Гері.
Ближче до середини 20 століття в Гері зростали міжрасові конфлікти, місцевих турбувала соціальна нерівність, яка з часом лише посилилася. У 90-ті роки місто назвали "столицею вбивств", адже там фіксували рекордну кількість прикладів насильства.
Конфлікти між жителями, а згодом економічні потрясіння, зробили місто вразливим. Із закриттям виробництв і відтоком населення почався швидкий занепад. Якщо у 1960 році в Гері мешкали 178 тисяч осів, то в 90-ті роки залишилося менш ніж 70 тисяч.
Покинуті будівлі роками занепадають / Фото Abandoned America
У якому стані місто
Руїни Гері стали цікавими туристичними об'єктами для міських дослідників, мандрівників і фотографів. На світлинах видно покинуті школи та церкви, спорожнілі будинки. Один із дослідників зазначив, що деякі місця, як-от занедбані похоронні бюро з порожніми трунами, надають цьому місту-примарі атмосфери містики.
Зараз Гері особливо приваблює туристів, які зацікавлені в індустріальному минулому США та його трагічних наслідках.