Скільки коштуватиме референдум в Україні: пояснення Стефанчука

15 червня 2020, 17:10
Читать новость на русском

За словами віцеспікера парламенту Руслана Стефанчука, середня вартість проведення референдуму – 2 мільярди гривень. Проте у законопроєкті, який запропонував президент Зеленський, грошей пропонують витратити значно менше.

Законопроєкт обмежує фінансування референдумів

У законі, який ініціює президент, встановлюють чітке обмеження на фінансування волевиявлення. Про це повідомив Стефанчук, інформує "РБК-Україна".

До теми Коли Рада розгляне законопроєкт про референдум

Ми пропонуємо в нашій редакції законопроєкту, щоб цей фонд обмежувався 20 тисячами мінімальних заробітних плат, щоб не роздувати всі ці речі,
– заявив Стефанчук.

Таким чином замість 2 мільярдів референдум обійдеться усього у понад 94 мільйони гривень.

Зверніть увагу! За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, цього тижня парламент візьметься за розгляд одразу трьох законопроєктів про референдум. Внесений президентом документ, цілком ймовірно, опиниться у порядку денному 18 червня.

Що відомо про законопроєкт, внесений президентом

  • Щоб організувати референдум за народною ініціативою, слід зібрати щонайменше 3 мільйони підписів мешканців України. При цьому вони повинні представляти як мінімум 2/3 адміністративно-територіальних одиниць, передбачених Конституцією України.
  • Законопроєкт допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
  • Під час референдуму можуть виноситися на розгляд питання :про затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України. Тобто мовиться про загальні засади, вибори, сам референдум, правосуддя та інше; питання загальнодержавного значення; питання про зміну території України; питання про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.
  • Водночас референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.
  • Питання для національного референдуму мають бути чіткі, без подвійних тлумачень, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".
  • Референдум не можна проводити у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.