Реформи без участі громадян не будуть ефективними
Без участі звичайних людей реформи в країні неможливі.
Це вкотре доводили фахівці на медійному марафоні "Вибори: VOX CIVIUM. Залучення громадян до виборчої реформи в Україні". Його головна мета – підняти рівень обізнаності людей про їх роль у політичних процесах.
В усіх країнах, що я знаю, і зокрема в Україні, громадяни готові до реформ. Потрібно долучати їх до таких заходів, аби обговорювати з ними порядок денний і щоб вони розуміли, яким чином кожен з громадян може допомогти в цьому процесі реформ,
– сказав директор виборчих програм НДІ Пет Мерло.
У центрі уваги форуму – виборча реформа. За результатами досліджень Інституту "Республіка" лише 15% українців знають своїх місцевих депутатів. На обласному рівні цифра ще менше.
"Будь-яка політика може бути успішною тільки тоді, коли громадяни її розуміють і підтримують. Без цих двох факторів жодна реформа не буде втілена ефективно. Перш за все їх потрібно залучати для того, щоб зрозуміти чи будуть вони підтримувати і які позиції потрібно відстоювати в новій політиці", – зазначила головний аналітик CENTREUA Марія Лєвонова.
Дуже важливо підходити з точки зору особистого інтересу. Потрібно бути активним, більше вивчати інформації, більше залучатись до громадських організацій, впливати, використовувати інструменти участі, спілкуватися з владою,
– пояснила заступник голови Інституту "Республіка" Олександра Скиба.
Не менш активними мають бути й політики та медіа. Достатнє інформування та плідна співпраця з виборцями сприятимуть просуванню реформ в Україні.