Реформування у земельній сфері відбудеться не скоро, — експерт
Чиновники не поспішають боротися із земельною корупцією, заявляють учасники ринку. Ще торік навесні Земельна спілка України презентувала програму "10 кроків для подолання корупції у земельних відносинах".
Втім, кажуть, й досі жодних зрушень у цьому напрямку немає.
Програму 10 кроків ми розсилали всюду. Мною особисто було вручено в Кабінеті міністрів поважним особам цю програму, вона відсилалась в Адміністрацію Президента, кожному народному депутату в комітети. Результата нуль. Тому що просто не можуть з корупцією боротися органи, які безпосередньо нею і займаються,
— пояснює член Ради Асоціації "Земельна спілка України".
Зокрема, так і не вдалося передати державні землі у власність територіальних громад, зробити публічним земельний кадастр та реформувати процедуру безоплатної приватизації земділянок.
Ті ж самі землі сільгоспризначення: здавалося б мораторій у нас є, продавати ви не можете. Зато безоплатно отримуєте в будь-яких кількостях від держави. У нас повно схем, коли на фермерів реальних і фіктивних оформлюються величезні площі землі. Ну я думаю ще один рік і у держави, у нас уже знаєте земель сільгосппризначення державної власності майже не залишиться,
— коментує завідуючий кафедрою землевпорядного проектування НУБІП України.
Єдиний позитив, кажуть у Земельній спілці, це скасування податкової оцінки нерухомості або землі, яка призвела до монополізації ринку та подорожчання послуг.