У Зеленського презентували рекомендації щодо гарантій безпеки для України
Джерело:
сайт Президента УкраїниУ Києві презентували рекомендації щодо безпекових гарантій для України, розроблені за дорученням президента Володимира Зеленського. У них міститься заклик до створення Київського безпекового договору.
Це спільний документ про стратегічне партнерство, який об’єднає Україну та держави-гаранти. Рекомендації передбачають багаторівневий підхід до гарантій.
Зверніть увагу США можуть надати Україні гарантії безпеки, але не ті, які вимагає Київ, – CNN
Які рекомендації щодо гарантій безпеки для України
Запропоновані рекомендації передбачають таке:
- Найсильнішою гарантією безпеки для України є її здатність захищатися від агресора відповідно до статті 51 Статуту ООН. Для цього Україні потрібні ресурси на утримання потужних Збройних Сил, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням росії.
- Для цього потрібні багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою Європейського Союзу й НАТО.
- Гарантії безпеки мають бути ствердними та чітко сформульованими; вони окреслюватимуть низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною. Гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа про стратегічне партнерство під назвою "Київський безпековий договір".
- Договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.
- Пакет гарантій містить як превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України. Крім того, структура Київського безпекового договору передбачає повноцінний санкційний пакет проти країни-агресора, а також може містити додаткові компоненти, як-от угоди про забезпечення України сучасними системами ППО/ПРО, регіональні угоди про безпеку в Чорному морі тощо.
- Гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО. Це прагнення закріплене в українській Конституції і є суверенним рішенням України. Також Україна прямує до членства в ЄС. Набувши його, вона зможе користуватися положеннями про взаємну оборону. Членство в НАТО та Європейському Союзі значно зміцнить безпеку України в довгостроковій перспективі. Гарантії, окреслені сьогодні, жодним чином не підривають цю мету, а спрямовані на забезпечення України можливостями для стримування збройного нападу чи акту агресії, а в разі нападу – захисту суверенітету, територіальної цілісності та безпеки за будь-яких обставин.
Що каже Зеленський
Я детально ознайомився з цим документом, він пропрацьований на високому рівні. Це перший, але важливий крок. Я думаю, що ці рекомендації мають лягти в основу майбутнього безпекового договору,
– заявив український лідер.
Зеленський подякував за підготовку пакета рекомендацій: дивіться відео
Нагадаємо, що раніше керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що перший документ про міжнародні гарантії безпеки України може з'явитися вже наприкінці серпня. Наша сторона вже ознайомилася з його текстом та вважає його дуже потужним.
Варто переглянути – Британія готова бути гарантом безпеки України: дивіться відео