Це від початку було протистояння з Кремлем: Нищук пригадав події Майдану 9-річної давнини
Боротьба українців за свободу та незалежність розпочалася ще в 2014 році і триває досі. Широкомасштабна війна ще раз доводить, що російська загарбницька рука тривалий час бажає отримати контроль над Україною.
Про це 24 Каналу розповів Євген Нищук – актор, ексміністр культури України, учасник подій на Майдані. За його словами, число українців, які поклали голови 9 років тому, буде поповнюватися через віддану боротьбу із Росією, яка ще триває.
Дивіться також "Саме в той день почалась війна за нашу незалежність": як зірки згадують розстріли на Майдані
Чому Росія прагне отримати Україну
Євген Нищук пояснив, що рука Кремля з самого початку відчувалася під час творення української історії. Яскравий приклад – вказівка розігнати людей 30 листопада, яка очевидно підкріплювалася небажанням зважати на переконання українців. Втім, на його думку, народ недооцінили.
Це приниження людської гідності, яке побачили всі вранці після побиття 30 листопада, підняло цей мільйон, який 1 грудня вийшов,
– наголосив він.
За словами учасника подій на Майдані, це вже був не просто Євромайдан, а Революція Гідності і боротьба за власну честь, гідність, свободу.
Євген Нищук розповів, як Кремль 9 років тому хотів отримати контроль над Україною: дивіться відео
Боротьба за свободу забирає найкращих
Євген Нищук розказав, що Небесна Сотня – це люди, які загинули не в один день. Зокрема, мовиться про тих, чиє життя забрала кривава рука 18, 19 та 20 лютого.
Зараз, коли ми читаємо зведення про тих, хто віддав своє життя вже у широкомасштабній війні з Росією, опис починається з того, що активний учасник Майдану, який пройшов горнило Майдану, загинув на теперішній війні,
– наголосив він.
За його словами, це яскраве свідчення того, що боротьба ще триває.
Нищук пояснив, що є певні обставини, які не дали можливість втілити й меморіальну, і музейну частину, щоб можна було повноцінно вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні.
"Чимало роботи було проведено в тому сенсі, що була виділена земля, яка була вже продана. Її треба було назад повернути державі, бо там мав бути торговий центр. І на це був потрібен час і політична воля", – пояснив він.
На його думку, треба також було залучити міжнародних експертів і фахівців, учасників Майдану, поранених, родичів загиблих.
Ми маємо прийти до повноцінної ідеї меморіалу і до музею. І я б його вже назвав не просто Музей Революції Гідності, а Музей Свободи,
– розказав він.
За його словами, у ньому могла б зберігатися пам'ять і про героїв теперішньої війни.
Українці борються вже не один рік
Учасник подій на Майдані зауважив, що варто вшановувати пам'ять тих, хто виборював український шлях до волі. Це є символ призупинення тихої капітуляції з боку влади.
"Інша справа, що потім інші наративи, що це був переворот", – наголосив він.
За його словами, у такий спосіб спрацювала агентурна мережа, яка звітувала Кремлю із фейковими заявами про те, що українці розчарувалися в Революції Гідності та готові зустрічати російську владу ледь не з хлібом-сіллю.
"Вони страшенно помилялися. Власне, це не дало можливості здійснитися цьому триденному парадному бравуванню", – переконаний він.
Нищук зосередив увагу, що те, що ми бачимо сьогодні, це жертовна та титанічна боротьба наших земляків, які ціною власного життя зараз уже рік героїчно показують всьому світу, що Україна здатна протистояти цьому злу, Росії, і здобувати перемогу на полі бою.
Роковини Героїв Небесної Сотні: головне
- 18 лютого тисячі активістів та учасники Самооборони Майдану прийшли до будівлі Верховної Ради, вимагаючи від парламентарів розглянути законопроєкт щодо зміни Конституції. Проте силовики, прибічники Антимайдану й тітушки застосували проти майданівців силу, перетворивши акцію на криваве місиво.
- У цей день загинули та отримали смертельні поранення найбільше учасників Революції Гідності. Вони отримали звання Героїв Небесної Сотні.
- 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять активістів, які загинули під час Революції Гідності у 2014 році.
- У своєму зверненні очільник країни наголосив, що рабів до раю не пускають, тож українці точно знають ціну свободи.
- У Службі безпеки України зазначили, що Герої Небесної Сотні навічно втілили в собі світло і стали провідниками для всього українського народу.