Резонансне призначення. Регіоналку Бондаренко призначили головою наглядової ради УМХ
Одіозний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко, відома своєю антиукраїнською позицією, призначена головою наглядової ради "Українського медіахолдингу", пов’язаного із сім’єю Януковича, олігарха Сергія Курченка.
Холдинг видає, зокрема, такі видання як Forbes, "Корреспондент", "Аргументы и Факты", "Комсомольская правда". Йому належать відомі радіостанції та інтернет-ресурси. Рік тому Курченко придбав його у попереднього власника - чинного глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна.
Після продажу холдингу кілька його видань опинилися в центрі скандалу. Журналісти скаржилися на цензуру і "спроби змінити редакційну політику". Серед них і колишній головний редактор журналу "Кореспондент" Віталій Сич, який разом із командою колег майже рік тому покинув популярне видання і зараз резонансне призначення пояснює політичними мотивами.
Бондаренко заперечила інформацію про візит до Держдуми РФ
Експерти пов’язують це призначення із поїздкою депутатської групи "За мир і стабільність" до Москви. Там опальні українські обранці зустрічалися зі своїми однодумцями в Держдумі Росії. Цим фактом уже зацікавилися в МВС, відкрито кримінальне провадження за статтею "посягання на територіальну цілісність України". Втім, сама Олена Бондаренко заперечує свою участь у цій делегації.
Не є секретом, що власник медіахолдингу УМХ Курченко багато місяців переховується в Москві і знаходиться у тісному контакті з Кремлем. І зрозуміло, що Курченко,який не приховує своєї промосковської орієнтації, очевидно, що погоджував плани призначення Бондаренко на цю посаду зі своїми московськими кураторами, - переконаний політтехнолог Тарас Березовець.
Нагадаємо, у травні Генпрокуратура оголосила в розшук власника холдингу УМХ Сергія Курченка. Було повідомлено про відкриття кримінальних проваджень проти власників і керівників фірм, які задіяні в тіньових схемах олігарха. Втім, ця обставина не завадила йому розвивати бізнес в Україні та впливати на кадрову політику.
Як заявив цими днями в інтерв’ю РБК сам Курченко, проти нього особисто жодних кримінальних проваджень немає, а його бізнес в Україні працює у звичному режимі.
ГПУ не розголошує обставини справ проти Курченка
Журналісти і громадські діячі не раз намагалися розкрити як схеми збагачення Курченка, так і долю його кримінальних справ. Утім, як виявилося, це питання Генеральна прокуратура суворо охороняє під грифом таємності , - розповідає виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк. Вона та її колеги надсилали численні запити в Генпрокуратуру, у відповідях - відмови. Остання датована 19 вересня.
Тим часом експерти прогнозують - призначення Олени Бондаренко головою наглядової ради Українського медіахолдингу Курченка суттєво вплине на медійну політику підконтрольних видань, а відтак і на інформаційне поле загалом. Але на це є законні способи реагування, - зазначають фахівці.
Заблоковані активи олігархів можуть викреслити з "чорного списку"
Поміж тим, експерти застерігають - заблоковані країнами ЄС бізнес-активи олігархів часів Януковича можуть незабаром викреслити з чорного списку. Адже санкції щодо них запроваджені доти, доки українська сторона не збере доказів нелегального походження цього бізнесу. До речі, олігарх Сергій Курченко вже почав оскаржувати санкції щодо своїх активів за кордоном.