Резонансне розслідування про "затишне співіснування" прокурорів та депутатів
Прокуратура буде підконтрольною лобістам у Верховній Раді, доки політика і закон будуть тісно пов'язаними. І поки в одній сім'ї будуть прокурори, судді та депутати, справжніх змін ці важливі інституції ніколи не зазнають.
Безсумнівно, найодіознішим депутатським родичем є сам генеральний прокурор Юрій Луценко. Його дружина, пані Ірина, – знана персона у Верховній Раді. Без її участі не пишуться важливі законопроекти. І її політична кар'єра лише росте угору. Зараз вона особиста представниця президента у Верховній Раді та заступниця голови президентської фракції. А її чоловік без неї генеральним прокурором міг би і не стати.
Читайте також: Якими статками володіють одіозні прокурори Закарпаття: резонансне розслідування
Ірина Луценко була однією тих, хто затято проштовхував один з найважливіших законів останніх років. Депутати пішли на безпецедентний крок – змінили Конституцію, щоб віддати крісло генерального прокурора людині без юридичної освіти. Можна вважати, що це поки був єдиний "конфлікт інтересів" подружжя.
А взагалі, цікаво було б дізнатися, як ставиться генеральний прокурор до окремих дій Ірини Луценко в парламенті саме як депутатки. Достатньо згадати лише кілька прикладів суперечливих голосувань благовірної очільника ГПУ: державне фінансування партій, тотальне нищення судової реформи і її суперечливі правки, й навіть суцільне ігнорування подань про зняття депутатської недоторканості з потенційних корупціонерів, проти яких відкрито кримінальні справи у Європі. Наприклад з депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка.
Це в принципі не конфлікт інтересів, якщо депутат голосує і потім хтось отримує посаду чи якусь вигоду. То є просто корупція, бо це політичний хабар,
– вважає адвокат "Небесної сотні" Віталій Титич.
Але сім'ї генерального прокурора це ж не стосується, та і не будемо поспішати. Така одіозна персона, як Юрій Луценко, звісно ж заслуговує нашої окремої уваги. Все вищезгадане – це крихітний приклад того, як можна "суперечливо" співіснувати під одним дахом. "Ти борешся з корупціонерами в прокуратурі, коханий? Окей, я голосуватиму лише за "твої" подання".
Але так співіснує, схоже, досить багато чиновницьких сімей. Наприклад, якщо повернутися до теми Мартиненка і порівняти інші голосування нардепів, то 95% поіменних голосувань Ірини Луценко збігається з іншою прокурорською родичкою, яка одіозного "народнофронтівця" Мартиненка навіть взяла на поруки.
Про те, яка прокурорська родина стала на захист Мартиненка – дивіться у четвертому випуску розслідування циклу "ЦРУ: Прокурори".