Рідину можна шматувати, питну воду збирають із повітря
Шанхайські вчені створили абсолютно прозорий рідкий пластилін, Fontus — пристрій, який збирає питну воду з повітря.
"Мякі" роботи із рухами, як у восьминогів
Роботів нового покоління навчать бути м’якими та ніжними. Своїми успіхами у цьому напрямку похизувалися італійські розробники. Дослідники із лабораторії Ліворно продемонстрували можливості так званих "м’яких роботів" на відео.
За основу для своєї ідеї інженери-робототехніки взяли механіку рухів восьминогів. На думку італійських учених, у майбутньому їхні автоматичні пристрої стануть базою для створення повнофункційних роботів із "ніжними" манерами.
Прозорий рідкий пластилін
Дослідники із Шанхайського університету створили рідкий матеріал, який можна розрізати. Для цього рідину покрили шаром гідрофобного матеріалу завтовшки з молекулу.
Цей прозорий "рідкий пластилін", як і будь-яка рідина, легко набуває різної форми, а дві його окремі частинки зливаються докупи, як краплі води. Розробка може знайти своє застосування у виготовленні лінз та підійде для різних хімічних дослідів.
Пристрій, який збирає питну воду з повітря
Винахід австрійського ентузіаста не дасть померти від спраги. Дизайнер Крістоф Ретезар навчився збирати питну воду з повітря. Fontus — пристрій, який ідеально підійде для велосипедистів. Пластиковий бокс з пляшкою кріпиться до рами велосипеда і конденсує воду з потоку повітря під час їзди.
Вмонтований термоелектричний перетворювач, який живиться від сонячної батареї, охолоджує спеціальні пластини, а ті, своєю чергою, через фільтр збирають воду у пляшку. За вологості повітря 80-90% і температурі 30 градусів Цельсія, пристрій здатний за годину конденсувати до півлітра води.
Дивіться також: Дзеркало від Google, що розповість новини. Окуляри від Microsoft, що потішать футбольних фанатів