Рік після загибелі Ларсона: ймовірна вбивця Ірина Скляренко в бігах
Через рік після загибелі артиста, волонтера і воїна-добровольця Сергія Ларькіна (Ларсона) розслідування автокатастрофи припинилося. Перший склад слідчої групи, який міг розслідувати злочин по гарячих слідах і не допустити втечі Ірини Скляренко – підозрюваної у вбивстві, зробив все, щоб розвалити справу.
Про це йдеться в розслідуванні трагедії в "Челайн".
Немає сумнівів, що перша слідча група дозволила Скляренко уникнути покарання. Йдеться про узгоджену з нею стратегію МВС. Скляренко дали два тижні, щоб виїхати з країни. Це підтверджує те, що підозру Скляренко пред'явили на наступний день після втечі. "Кадилак", який заподіяв вбивство, довго не визнавали речовим доказом.
Апогеєм стала фіктивний продаж "Кадилака", з обходом існуючих в розслідуванні кримінальної справи юридичних обмежень. До речі, машину тільки 28 вересня 2015 року забрали на штрафмайданчик, хоча катастрофа сталася 17 вересня. До цього головний речовий доказ 11 діб перебував під контролем Скляренко. Які зміни вони внесли в конструкцію автомобіля, що став причиною ДТП, і як вони вплинуть на результат експертиз, відомо тільки їм та їхнім покровителям в МВС.
Показово, що у відомстві Авакова визнали провал розслідування, замінивши весь склад слідчої групи. Наступна група зібрала матеріали, які викривають вину Скляренко. Але раніше запущений маховик саботажу затягнув розслідування.
Лінія публічного захисту Ірини Скляренко, озвучена її адвокатами, заявила про невинність своєї клієнтки. Результати їх експертизи, за їхніми словами, свідчить, що причиною трагедії став Ларсон, який нібито мчався із швидкістю 100 км на годину.
Такі заяви – блеф, оскільки існує відео, де видно, як "Кадилак" не гальмуючи, проїжджає перехрестя, хоча зобов'язаний був звільнити дорогу. А Ларсон, який не чекав грубого порушення Скляренко, врізався в передню частину машини. Якби Скляренко дійсно поспішала проїхати небезпечний перехрестя, удар припав би в задню частину. Крім того, при заявленій швидкості, мотоцикл відлетів би на кілька десятків метрів. А в ДТП він перебував поруч з місцем зіткнення. Тобто швидкість Ларсона явно не перевищувала допустиму.
Найбільш показовий факт, який проявляється через рік після трагедії, полягає в тому, що поки Скляренко ховається за межею, швидше за все в США, її медичний бізнес у Києві процвітає. Нагадаємо, що вона – лікар за освітою – в момент катастрофи навіть не вийшла з машини, щоб надати першу медичну допомогу потерпілому Ларсону. У Центрі естетичної косметології "Альтера", власником якого є Скляренко, підтвердили, що господиня – за кордоном, звідки вже не повернеться. Але більшість клієнтів закладу не знайомі з перипетіями навколо його власниці і продовжують там обслуговуватися. Хоча могли б задуматися, чи може Скляренко, яка порушила клятву Гіппократа, що призвело до загибелі людини, залишатися лікарем і керувати медичним закладом...
Чи здатна вона займатися організацією медичної допомоги, якщо сама відмовилася її надати в критичній ситуації... Чи може статися так, що клієнт "Альтери" з якоїсь причини не отримає в цьому закладі вчасно належну допомогу, що поставить під загрозу його життя... Адже Ларсону Скляренко відмовила в ній, що, можливо, врятувало б йому життя ... Крім того, варто дати собі відповідь: чи морально платити гроші людині, яку звинуватили у вбивстві і яка втекла, щоб уникнути відповідальності. Чи потрібно утримувати її на свої гроші і, таким чином, ставати співучасником вбивства.