Різка відповідь Анкари можлива, – Печій про відносини США та Туреччини
Всього за 2 дні до заяви Джо Байдена про геноцид вірмен, Туреччині завдали куди більш нищівний удар. США повністю виключили Туреччину з програми виробництва винищувачів F-35.
Про це сказав Олексій Печій в своєму блозі "Теории заговора". Він додав, що попри виключення з програми, представниця Пентагону Джессіка Максвелл змовчала, чи приймуть Туреччину, якщо та усуне спірне питання.
Більше тут Напружені відносини між Байденом та Ердоганом: як це позначиться на Україні
Журналіст вважає, що тепер навряд чи Ердоган піде на повний розрив відносин з США через визнання геноциду вірмен.
Звичайно, різка відповідь Анкари можлива, але тільки в тому випадку, якщо особисто Ердоган вирішить, що заява Байдена б'є по його репутації,
– наголосив Печій.
Він нагадав, що буквально в 2020 році, Азербайджан за допомогою Туреччини відбив більшу частину території Нагірного Карабаху. І в цьому епізоді протистояння з вірменами Ердоган "вийшов на коні", сказав журналіст.
"Крім того, у 2020 році він завдав великого удару і по християнству в цілому, коли собор святої Софії перетворив в мечеть. Тому заява Байдена для Ердогана – швидше укол, але не поразка", – вважає Печій.
Чи зіпсуються відносини США та Туреччини
Журналіст наголосив, що після слів Байдена відносини між США і Туреччиною, без сумніву, зіпсуються. Втім, не критично.
"Відносини двох країн і так сильно підірвані. Не думаю, що через дефініції "геноцид" відносини повністю розваляться. Звичайно, в Анкарі якийсь час будуть робити певні заяви, але не більше", – спрогнозував журналіст.
Як відреагували у Туреччині
- Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обурився заявою Байдена і сказав, що вона підриває відносини між Вашингтоном і Анкарою.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган також відреагував на визнання геноциду. Він заявив, що спроби політизувати події 1915 року і перетворити їх "у знаряддя тиску на Анкару" не принесуть користі.
Дивіться повністю відеоблог "Теории заговора" на 24 каналі: відео