Глава США зазначив, що ті, хто згадують у цей день про жертви масових вбивств, беруть на себе зобов'язання не допустити повторення подібного звірства".
Читайте також Туреччина погрожує визнати геноцид індіанців у США: у чому суть міжнародного скандалу
Починаючи з 24 квітня 1915 року, коли османська влада заарештувала представників вірменської інтелігенції і лідерів громад у Константинополі, півтора мільйона вірмен були депортовані, вбиті або відправлені на смерть,
– сказав політик.
Джо Байден наголосив, що вшановуючи пам'ять жертв Meds Yeghern ("велике злодіяння" – у перекладі з вірменської – 24 канал), ми не дозволяємо, щоб ці жахи були забуті історією.
"Американський народ вшановує всіх тих вірмен, які загинули в геноциді, що розпочався сьогодні 106 років тому", – додав президент Штатів.
Геноцид вірмен у 1915 році: що відомо
- Днем геноциду вірменського населення вважають 24 квітня 1915 року, коли младотурецькі правителі наказали зібрати вірменську інтелігенцію у Стамбулі та депортувати. Багато людей того дня загинули.
- Протягом наступних 3 років загалом загинули понад 1,5 мільйона вірмен, інші втекли або були виселені османами в Месопотамію, Ліван, Сирію через пустелі, де більшість з них загинула від голоду та хвороб.
- Факт геноциду визнали понад 20 країн світу, а також Європарламент.
- Туреччина ж вважає некоректним використання терміну "геноцид", бо тоді була "братовбивча війна й обидві сторони зазнавали втрат". Окрім цього, Анкара визнає тільки 300 тисяч жертв зі сторони вірмен.