main logo

Джозеф Байден

Президент США

Джо Байден – 46-ий президент США, обраний від Демократичної партії. Кандидат у президенти США на виборах-2024. Народився 1942 року в містечку Скрентон (штат Пенсільванія, США).

Джо Байден понад пів століття у великій політиці – спочатку, як сенатор, а згодом –  віце-президент у період 2 термінів президентства Обами, з 20 січня 2021 року –  президент США (на виборах переміг Дональда Трампа).

Джо Байден показав себе послідовним прихильником України та союзником по відбиттю російської агресії. Його лідерство найкращим чином проявилось під час візиту 20 лютого 2023 року до Києва, який пройшов під акомпанемент сигналів повітряної тривоги, що повідомляли про небезпеку чергових російських ракетних обстрілів.

Джо Байден був двічі одружений, першою леді США є Джилл Байден. У Байдена 4 дітей, 3 – від першого шлюбу, 2 з них, на жаль, померли в жахливій катастрофі: донька Ноамі загинула у 1972 році у ДТП разом із матір'ю. Старший син – Бо Байден –  помер у 2015 від раку мозку. Від другого шлюбу в Байдена є донька Ешлі (народилась 1981 року).

Повну біографію Джо Байдена читайте за посиланням

facebooktwitter

Новини 8875