Робот навчився передавати емоції, комахи допомагатимуть рятувальникам

21 березня 2016, 22:43
Читать новость на русском

Засновник компанії Hanson Robotics показав жінку-робота, яка вміє передавати емоції; дослідники із Стенфордського університету показали "робокомаху", що вміє літати і лазити стінами та допомагатиме рятувальникам.

Робота, що пообіцяв "знищити людство"

Своїм новим творінням похизувався засновник компанії Hanson Robotics: робот-гуманоїд на ім'я "Софія" на вигляд дуже дружелюбна і позитивна. У неї добре розвинена міміка, що робить її схожою емоційно на людину.

Вмонтовані в "очі" камери дозволяють встановити зоровий контакт із співрозмовником. Також, зі слів розробника, робот здатний запам'ятовувати реакцію на свої слова і, головне, — вчитися та вдосконалюватися.

Щоб презентувати свою роботизовану "дівчину" Девід Хенсон взяв у неї жартівливе "інтерв'ю", в якому та "поділилася" своїми планами на майбутнє: піти до школи, здобути освіту, заснувати власний бізнес і знищити людство.

"Розумний" нашийник для котів

Натхненний успіхом Petcube та любов'ю до домашніх тварин, український стартап Moggie вирішив створити "фітнес-трекер" для котів. Розумний нашийник відстежуватиме фізичну активність улюбленця 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Зібрані дані ґаджет через Bluetooth або Wi-Fi надсилає на мобільний пристрій, де спеціальний алгоритм на основі досвіду ветеринарів аналізує їх та дає відповідні рекомендації господарю тварини. Український стартап уже залучив близько 70 тисяч доларів інвестицій у Швеції та планує незабаром вийти на Kickstarter.

"Робокомаха", яка вміє літати і лазити стінами

Дослідники зі Стенфорду придумали робота, який вміє літати та лазити стінами подібно до комах. Триматися на вертикальній поверхні йому допомагають спеціальні шипи на кінцівках. Якщо він раптом зірветься, чотири пропелери не дадуть впасти і так само допоможуть здійснити м'яку посадку.

Механічна комаха, як і її натуральні "родичі", оснащена довгими вусиками-антенами — вони допомагають роботу робити ширший крок, ефективніше використовуючи енергію. Завдяки невеликим розмірам "робокомахи", її батареї вистачає, щоб годинами, а то й днями, лазити, збираючи дані у важкодоступних місцях і допомагаючи рятувальникам у пошукових операціях.

Дивіться також: Кросівки майбутнього від Nike надійдуть у продаж. У Лондоні з'явиться голубиний патруль