Родзинка окупованого Криму може зникнути назавжди: відомо про проблеми в Алупкинському парку
Одною із унікальних особливостей Криму є те, що завдяки його розташуванню – у субтропічному кліматичному поясі – на півострові можуть рости екзотичні рослини. Проте через легковажність окупантів із Південного узбережжя Криму можуть назавжди зникнути пальми.
В Алупкинському парку, який розташовується навколо Воронцовського палацу на Південному березі Криму, загинули найстаріші китайські віялові пальми.
Читайте також: Окупанти придумали спосіб, як забезпечити водою анексований Крим
За інформацією прес-служби парку, на його території росте безліч особливо цінних екземплярів екзотичних і червонокнижних дерев, висаджених як в період закладення парку, так і в процесі його подальшого життя.
Однак, як і будь-який інший пам'ятник ландшафтної архітектури, він є живим організмом і неминуче змінюється з часом. Майже 200-річний вік парку передбачає процеси природного старіння і неминучої загибелі окремих дерев з віком,
– зазначає так звана "адміністрація" парку.
Водночас, за інформацією "Крим. Реалії", кількасот літні пальми у парку поблизу Воронцовського палацу загинули через необачність окупантів. Хворі пальми після 2014 року висаджували в Алупці і Сімеїзі. На Південний берег Криму їх завезли з Італії, а туди спочатку вони потрапили з Африки.
Зів'ялі пальми біля Воронцовського палацу
"Профільні фахівці Нікітського ботанічного саду визначили причину загибелі пальм і рекомендують видаляти загиблі рослини щоб уникнути поширення шкідника, так під загрозою загибелі всі пальми на Південному узбережжі Криму", – додають в "адміністрації" парку.
Пальми в Алупкинському парку
Так, у лютому 2019 року в Алупкинському парку буде проводитися видалення загиблих примірників китайських віялових пальм на підставі дозволу російського Міністерства екології та природних ресурсів Криму.