Похвалитися немає чим: на якому етапі передача ядерних боєголовок Білорусі
Тема ядерної зброї на території Білорусі практично зникла з інформаційного поля протягом останнього місяця. Це може вказувати на те, що у Владіміра Путіна та Олександра Лукашенка немає прогресу в цій справі.
Такою думкою із 24 Каналом поділився головний редактор білоруського "Єврорадіо" Павло Свердлов. Він припускає, що у союзних диктаторів виникли непередбачувані проблеми з розміщенням ядерної зброї в Білорусі.
Дивіться також Готує підґрунтя для поразки Росії: Лукашенко сказав про "виконання" цілей "сво" замість Путіна
Чому немає ніяких новин про ядерну зброю
Місяць тому Владімір Путін і Олександр Лукашенко надзвичайно охоче коментували цю тему. Однак сьогодні вона практично зійшла нанівець у їхніх промовах.
"Це означає, що (російському та білоруському диктаторам – 24 Канал) немає чим похвалитися. Ймовірно, це вони зіштовхнулися з якимись органічними проблемами, наприклад – із затримкою в будівництві сховища", – припустив журналіст.
Важливо! Наприкінці липня на супутникових знімках військової бази білоруської ракетної бригади в Осиповичах, помітили ракетні комплекси "Іскандер". Вони мають стати пусковими для майбутньої ядерної зброї Білорусі. Це було останнім суттєвим повідомленням про неї.Зараз Лукашенко колесить по країні у своєрідному сільськогосподарському турі. Білоруський диктатор не оминає нагоди вийти в поле до комбайнерів, намагаючись в такий спосіб працювати на пропаганду.
"Важко уявити, що, перебуваючи в такому турі, Лукашенко б не захотів заїхати в щойно збудоване сховище ядерної зброї, потримати її в руках і вкотре пригрозити нею Заходу. Але цього не відбулося", – зазначив Свердлов.
Чи справді Білорусь матиме ядерну зброю
Показово, що раніше Лукашенко та Путін робили діаметрально протилежні заяви щодо того, хто контролюватиме ядерну зброю в Білорусі.
Російський диктатор казав, що Білорусь не матиме контролю за ядерною зброєю. Але він не може говорити інакше, адже в такому разі він порушить конвенцію про нерозповсюдження цієї зброї. Лукашенко ж навпаки підкреслює свою суб’єктність і заявляє про те, що без його згоди Путін її не застосує.
Павло Свердлов про ядерну зброю в Білорусі: дивіться відео
Однак ми вже бачили, як Путін нібито "попередив" Лукашенка про початок агресії проти України. Білоруський диктатор стверджує, що "не знав" про плани Путіна щодо цього. В такому разі, заява про те, що Лукашенка обов’язково попередять про застосування ядерної зброї Росією, видається смішною.
Загалом, можна констатувати, що шантаж Росії передачею ядерної зброї провалився. Через те, що ніхто не сприйняв цю новину достатньо серйозно, російський і білоруський диктатори знаходяться у патовій ситуації, коли подальший розвиток подій не принесе їх ніякої користі.
Ядерна зброя в Білорусі: хронологія подій
- Про передання тактичної ядерної зброї на базі ракет "Іскандер-М" Путін оголосив у березні, а наприкінці травня його наміри були оформлені юридично.
- Очікувалось, що будівництво сховища та переміщення туди ракет відбудеться на початку липня. Однак публічно про цю подію поки що не оголосив жоден із диктаторів.
- Реакція світу на цю подію була на диво стриманою, попри те, що наприкінці липня ЗМІ повідомляли, що Сполучені Штати не сумніваються в наявності ядерної зброї Білорусі.