Росія відповідає за руйнацію "відкритого неба", – МЗС України

8 червня 2021, 19:29
Читать новость на русском

Президент Росії Володимир Путін підписав денонсацію Договору про відкрите небо. В МЗС України наголосили, що такий крок став несподіваним не лише для України, а й для всіх держав-учасниць ДВН.

В пресслужбі МЗС наголосили, що Москва довершує курс, який розпочала ще у 2000-х роках. Мета Росії – руйнувати всі режими, які сприяли військовій стриманості у Європі.

Більше на тему Путін підписав закон про денонсацію Договору про відкрите небо

Росія не виконувала зобов'язання Договору добросовісно

Так Росія змогла створити умови та підготувати збройну агресію проти Грузії та України. Від цього напрямку Москва не відійшла і сьогодні.

Росія припинила добросовісне виконання зобов'язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008 – 2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Внаслідок агресії частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН,
– наголосили в українському дипвідомстві.

Окупувавши Крим та окремі райони Донбасі Росія також вилучила з-під дії Договору. Загалом мовиться про 57 тисяч квадратних метрів, 44 тисячі з яких – тимчасово окуповані українські території.

Саме дії Росії змусили США вийти з ДВН

В МЗС України вважать, що саме дії Росії змусили США вийти з Договору про відкрите небо, адже він до цього часу вже був спотворений.

Тому саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму "відкритого неба" та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням,
– додали в міністерстві.

Раніше США через Росію вийшли з Договору про відкрите небо: що це означає

Документ про денонсацію ДВН Росією оприлюднили 7 червня

Зазначимо, що документ про денонсацію Росією Договору про відкрите небо оприлюднили 7 червня. Раніше його вже схвалила Рада Федерацій та підписав глава Кремля.

Що відомо про Договір про відкрите небо?


Угода передбачає можливість здійснення спостережних польотів держав-учасниць над територією одна одної, аби контролювати за військовою діяльністю та стежити за кризовими ситуаціями ДВН підписали у 1992 році у Гельсінкі 27 країн.


Наразі до ДВН входять 32 країни:: Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Франція, Фінляндія, Швеція, Чехія, Хорватія.