Росія хотіла очолити Константинополь, а стала розкольником, – політолог
Москва в агонії шукає план, аби зірвати надання Українській церкві автокефалії. В Кремлі не очікували, що імперія дасть таку тріщину. Росія взагалі хотіла очолити Константинополь.
Про це 24 каналу розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Більш детально в матеріалі: Розкольник православ’я: що стане з РПЦ після від’єднання від Вселенського патріархату?
Росія замість того, щоб очолити весь православний світ – це мрія Кирила, – програла навіть у себе вдома. Тепер втрачають Україну. Вони практично пішли на прямий шантаж Вселенського патріарха Варфоломія, провокували його. Але все марно,
– говорить Давидюк.
Тим більше, додає експерт, що Томос – це не створення нової церкви, а повернення нам самостійності. Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що саме Росія зчинила акт анексії Української церкви. Україні треба йти вперед і отримати свою релігійну незалежність.
Водночас, політолог застерігає: зараз треба уважно стежити за умовними націоналістами в Україні, серед яких багато завербованих Росією. Тому що російські спецслужби через своїх агентів намагатимуться влаштувати провокації. Зокрема, захоплювати храми.
На думку Миколи Давидюка, Росія шукатиме ті країни, які входять до синоду, але для них православ’я – не основна релігія. Через їхні православні общини в Європі, які не дуже численні, закидатимуть різні провокації. Таким чином намагатимуться зібрати голоси проти України.
"Але вплив Варфоломія на синод в рази більший, ніж Росії. Багато європейських країн розуміють, що таке імперські амбіції РФ, і знають, що Москва через релігійний інструментарій знищуватиме їх політично", – зазначив Давидюк.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.
Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Як заявив журналістам за підсумками засідання синоду керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, Синод РПЦ "визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем".
Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.