Росія незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свої права морської держави, – МЗС

19 лютого 2018, 16:14
Читать новость на русском

В понеділок, 19 лютого, Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Росії відповідно до Конвенції ООН з морського права. Цей меморандум доводить, що Росія порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Зазначимо, що раніше Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження щодо представництва держави в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Починаючи з 2014 року, РФ незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свої права морської держави, заради власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України регулювати власні морські території,
– наголошується у повідомленні МЗС України.

Читайте також: Суд Англії відклав рішення у справі про так званий "російський борг"

Там також зазначили, що порушуючи міжнародне право, Росія викрадає енергетичні та рибні ресурси, що належать Україні.

При цьому серед іншого (Росія) завдає фізичної шкоди українським рибалкам, блокує заходження суден в українські порти у зв'язку з незаконним будівництвом Керченського мосту,
– додали в МЗС.

У зв'язку з цим Україна просить арбітражний трибунал припинити порушення Росією Конвенції ООН з морського права і підтвердити права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Окрім того, Україна просить зобов'язати Росію поважати суверенні права України у своїх водах, припинити крадіжку українських ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдану шкоду.

Що таке Міжнародний Суд у Гаазі? Головний судовий орган ООН, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами, і всі питання, передбачені Статутом ООН і чинними договорами та конвенціями. Країни-члени можуть передавати на розгляд Міжнародного Суду справи про прикордонні суперечки, право на рибну ловлю, право на корисні копалини та інші спірні питання.

Що таке конвенція ООН з морського права? У 1970 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, оголосивши ресурси дна морів і океанів за межами національної юрисдикції "загальною спадщиною людства", яку не мають права привласнювати собі жодна держава або особа. У 1982 році було схвалено Конвенцію ООН з морського права. Вона передбачає нормативне регулювання наступних міжнародно-правових інститутів: територіальне море і прилегла зона; протоки, що використовуються для міжнародного судноплавства; континентальний шельф; відкрите море; режим островів; міжнародний район морського дна.