Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко нагадав, що "Україна зробила безпрецедентну роботу по захисту своїх юридичних позицій".

"Це стосується судових позовів у Міжнародний Суд ООН в Гаазі з приводу порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та низки інших міжнародних документів", – нагадав президент.

При цьому він наголосив на ролі команди найкращих фахівців для підготовки та забезпечення цих судових позовів, яка продовжує свою роботу.

Сьогодні – черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним Трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв’язку з порушення Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці,
– сказав Порошенко.

Президент України також наголосив, що економічним інтересам нашої держави завдано серйозної шкоди, зокрема ведеться незаконний видобуток корисних копалин, спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки будівництвом Керченського мосту без дозволу України.

При цьому Порошенко зазначив, що "не мовиться про розгляд питання українського суверенітету над Кримом".

"Це питання тверде, беззастережне і ніхто його під сумнів не ставить. Мовиться про те, що ми маємо захищати на кожному напрямку економічні інтереси Української держави, а також приватних інвесторів, чия власність у Криму була конфіскована", – пояснив глава Української держави.

Що таке Міжнародний Суд у Гаазі? Головний судовий орган ООН, до юрисдикції якого входять усі питання, що передаються йому державами, і всі питання, передбачені Статутом ООН і чинними договорами та конвенціями. Країни-члени можуть передавати на розгляд Міжнародного Суду справи про прикордонні суперечки, право на рибну ловлю, право на корисні копалини та інші спірні питання.

Що таке конвенція ООН з морського права? У 1970 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, оголосивши ресурси дна морів і океанів за межами національної юрисдикції "загальною спадщиною людства", яку не мають права привласнювати собі жодна держава або особа. У 1982 році в Монтего-Бей (Ямайка) було схвалено Конвенцію ООН з морського права. Вона передбачає нормативне регулювання наступних міжнародно-правових інститутів: територіальне море і прилегла зона; протоки, що використовуються для міжнародного судноплавства; континентальний шельф; відкрите море; режим островів; міжнародний район морського дна.