Росія побудує найважчу у світі ракету, Lenovo купить підрозділ Motorola

30 січня 2014, 23:56
Читать новость на русском

Федеральне космічне агентство Росії планує створити найважчу у світі ракету-носій. Lenovo купує підрозділ Motorola Mobility, а науковці МТІ створили новий тип проекційного екрана.


Амбітні плани Роскосмосу

Росія планує побудувати найважчу у світі ракету. Федеральне космічне агентство Роскосмос оголосило про намір створити носія, здатного вивести на орбіту вантаж масою понад 150 тонн.

За словами експертів, така можливість знадобиться для пілотованих місій на Марс та Місяць
Сьогодні, зазначимо, рекордсменом є американський ракетоносій "Сатурн-5", який доправив астронавтів команди "Аполон" на Місяць. Його максимальна вантажопідйомність - 120 тонн.

Lenovo купує Motorola

Lenovo купить підрозділ Motorola Mobility у Google. Китайська та американська компанії вже уклали договір про відповідні наміри. Сума угоди складе $2,91 млрд. Це, до слова, вчетверо менше, ніж Google заплатив за цю компанію у 2012 році - $12,5 млрд.

За умовами договору, Lenovo купує бренд Motorola Mobility, виробництво, 2000 патентів та повне портфоліо смартфонів.

Станом на сьогодні Motorola є третьою компанією у США за обсягом продажів мобільних пристроїв на платформі Android. Однак випущені з моменту злиття з Google смартфони, зокрема Moto X, так і не змогли зрівнятися в популярності з конкурентами від Samsung та Apple.

Що ж до компанії Lenovo - у 2013 році вона стала п'ятим у світі постачальником смартфонів після Samsung, Apple, Huawei та LG, продавши 45,5 млн. апаратів.

Поглинання "Мотороли" дозволить Lenovo відчутно зміцнити позиції на ринку, а також посилити присутність у США, Південній Америці та Європі.

Прозорий дисплей

Новий тип проекційного дисплея створили науковці Массачусетського технологічного інституту. Як й інші проекційні екрани, він є прозорим для людського ока, однак має кілька вагомих переваг.

Передусім - широкий кут огляду та яскраве зображення, яке не "вицвітає" на сонці. Крім того, розробники запевняють, що їхній дисплей є недорогим у виробництві.

Секрет - у наночастинках срібла (розміром 60 нм), які є в загальному доступі. Вони відбивають лише певні промені світла - у цьому випадку сині. Всі інші вільно пропускають. Корпус дисплея можна сконструювати з будь-якого прозорого матеріалу.

У планах - розробка багатоколірного екрана, який, крім синього, відтворюватиме червоний та зелений. Цю технологію, за словами науковців, можна буде застосувати у виготовлені автомобільних вікон, магазинних вітрин, електроніки тощо.