Росія розпалює масштабну війну на Близькому Сході, – експерт
Росія посилила ризик початку масштабної війни між Ізраїлем та Іраном, який таємно озброює "Хезболлу" – шиїтським ополченням в Сирії і Лівані.
Про це у статті The Wall Street Journal пише консультант Вашингтонського інституту близькосхідної політики Денніс Росс.
Читайте також: Зіткнення Ізраїлю й Ірану – найжахливіша війна 21 століття, – аналітик
Саме Росія "видала" Ізраїль, який 9 квітня атакував іранську базу Т-4 в Сирії, пояснює експерт. Ізраїль точково атакував об'єкти в Сирії, звідки Іран передавав "Хезболлі" якісно нову зброю, але ніколи цього не визнавав. Оскільки Ізраїль публічно не коментував атаки, ні іранці, ні "Хезбалла" не були змушені вживати заходів у відповідь, йдеться у статті.
Кремль видав Ізраїль із двох причин, продовжує Росс.
По-перше, росіяни теж використовують цю базу, і, хоча ізраїльський удар був високоточним, це сталося неподалік російських військових сил в Сирії. Путін просигналізувати ізраїльтянам про те, що такі дії є неприйнятними. По-друге, Ізраїль здійснив атаку після того, як Башар Асад застосував хімічну зброю в Думі, тому Путін хотів підкреслити, що удар по Т-4 завдали не американці. Він спростовує все, що дозволяє зробити припущення про вплив США на події в Сирії,
– зауважує експерт.
Тому, робить висновок автор публікації, навіть якщо нинішню сутичку між двома країнами можна буде залагодити, Іран та Ізраїль взяли курс на зіткнення. Іран сповнений рішучості створити в Сирії велику військову інфраструктуру і відкрити новий фронт проти Ізраїлю, натомість Ізраїль настільки ж рішуче налаштований перешкодити створенню в Сирії загрози, подібної ліванській "Хезболлі".
Читайте також: Російська військова техніка в Сирії буде знищена в разі нападу на нас, – міністр оборони Ізраїлю
Нагадаємо, у ніч проти 14 квітня США, Великобританія та Франція завдали ракетного удару по цілях у Сирії після хімічної атаки у місті Дума, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 цивільних. У результаті було уражено об'єкти, що мають стосунок до програми сирійського уряду щодо використання хімічної зброї. Загиблих внаслідок операції немає, проте троє осіб отримали осколкові поранення.
Цього ж дня вибухи пролунали на найбільшій у Сирії військовій базі у Джебель-Азані, а 17 квітня була атакована військова авіабаза Шайрат неподалік міста Хомс. Наразі невідомо, чи причетні до цього сили Ізраїлю.