За словами очевидців, вибухи внаслідок удару союзників було чутно на схід, захід і південь від Дамаску. Свідки переконують, що вибухова хвиля повністю оточила столицю та у східному напрямку розпочалася велика пожежа, передає Sky News.

Читайте також: Оголошення війни, – з'явилася перша реакція Росії на військові удари з боку США у Сирії

Сирія, США, удар, Асад, хімічна зброя
Небо над Дамаском під час військового удару США та союзників у Сирії

За словами кореспондента The Guardian на Близькому Сході, місцеві посадовці стверджують, що удари було завдано і по об’єктах поблизу міста Аль-Рухайба та військової бази Думайр, звідки, імовірно, злітали гелікоптери, що здійснювали хімічну атаку. Відповідно до офіційних даних, у результаті постраждало сховище для балістичних ракет, яке також могло використовуватися і для збереження хімічних речовин. Також повідомляється про ще кілька військових баз, які могли зазнати удару.

США, Британія та Франція завдали удару по Сирії: відео

Як розповів голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Джозеф Данфорд, сили союзників завдали удару по щонайменше трьох об’єктах, які є пов’язаними з програмою сирійського уряду щодо використання хімічної зброї, пише CNN.

Читайте також: Куди саме США вдарять у Сирії: розвідники оприлюднили найбільш імовірні цілі

За його словами, мовиться про науково-дослідницький центр у Дамаску та склад хімічної зброї, що розташовується на захід від Хомса. Крім того військовий додав, що третю ціль було уражено неподалік другої – це склад хімічної зброї та важливий командний пост.

Сирія, США, удар, Асад, хімічна зброя
Об'єкти, по яким було завдано удару в Сирії (графіка The Guardian)

Також Данфорд сповістив, що США та союзники уже завершили військову операцію у Сирії.

Голова Пентагону Джеймс Меттіс своєю чергою зауважив, що США для удару використали удвічі більше зброї, аніж під час останньої атаки, що була минулоріч.

"Ми завдали удари по тих цілях, через ураження яких можна заподіяти шкоду програмі хімічної зброї. Наші удари були суворо обмеженими, однак точними та пропорційними, тобто стосувалися лише дотичних до хімічної зброї цілей. Водночас це був сильний удар", – переконує голова американського оборонного відомства.

За його словами, подальші удари з боку союзників залежатимуть від поведінки сирійського президента Башара Асада.

"Поки це лише одноразовий удар, який має переконати Асада не здійснювати більше хімічні атаки, але якщо він і надалі порушуватиме міжнародне право, то сили, які підписали заборону використання хімічної зброї, кинуть йому ще один виклик", – додав Меттіс.

За інформацією CNN, США били по об’єктах у Сирії "Томагавками" та крилатими ракетами повітряного базування. Також повідомляється, що вони використовували як авіацію, так і флот – зокрема, участь в атаці брали щонайменше один корабель, який базується у Червоному морі, та надзвукові стратегічні бомбардувальники B1.

Читайте також: Участь Німеччини у можливій атаці по Сирії: Меркель зробила важливу заяву

Сирія, США, удар, Асад, хімічна зброя
Характеристика "Томагавків", якими було завдано удару в Сирії

Крім того, авіацію використовували Франція та Британія. Згідно з інформацією прес-служби британського Міноборони, кілька бомбардувальників "Торнадо" вилетіли з бази на Кіпрі та випустили кілька крилатих ракет Storm Shadow по колишній ракетній базі поблизу Хомса, де сирійський уряд міг зберігати хімічну зброю.

У Міністерстві оборони Росії повідомили, що жоден із ударів, які спільно здійснили США, Британія та Франція, не потрапили у зону базування російських військ.

"По військових і громадянських об'єктах Сирійської Арабської Республіки повітряними та морськими силами США, Великої Британії, Франції було випущено понад 100 крилатних ракет і ракет класу "повітря-земля", – додали у відомстві.

До слова, сирійські провладні ЗМІ повідомляють, що їхня армія зуміла перехопити та збити 13 ракет в районі міста Кісва, розташованого в 15 кілометрах на південь від Дамаска.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполученні Штати Америки за підтримки своїх союзників Великої Британії та Франції завдали військового удару по Сирії як відповідь на хімічну атаку проти власного народу з боку режиму чинного президента країни Башара Асада.