Чи атакуватимуть енергосистему восени та взимку: військовий оглядач спрогнозував плани ворога
В Україну наближається осінньо-зимовий період. У 2022 році росіяни відчутно пошкодили енергосистему, через це українцям довелося пристосовуватися до інших умов – зокрема, темряви.
У 2023 році російські загарбники можуть знову вдатися до енергетичного терору. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович, додавши, що окупанти використовуватимуть різні засоби для атак: ракети, дрони та безпілотники.
Читайте також Є шанс обійтися без відключень: за яких умов Україна уникне блекауту
Яким буде період осінь-зима
Регулярні нальоти російських дронів націлені на те, щоб знекровити українську ППО. Восени росіяни знову спробують завдати ударів по цивільній інфраструктурі України.
Знову спробують занурити нас в темряву та холод. Проте минулого року у росіян був запас ракет. Пам'ятаємо, як летіли 70 – 80 ракет за один раз, і навіть понад 100 ракет. Наразі у них немає такого запасу ракет, оскільки вони його відстріляли. Зараз ми частіше бачимо, як вони стріляють ракетами, які були виготовлені "з коліс",
– сказав військовий оглядач.
Попередньо відомо, що росіяни налагодили підприємство та виробляють понад 3 – 5 ракет на добу. Можна підрахувати середню кількість виготовленої зброї на тиждень – близько 28 ракет. За словами Поповича, окупанти відстріляють невелику кількість ракет, знайдуть нашу ППО та спробують вдарити балістикою, зокрема ракетами С-300.
Якими будуть обстріли
"Ракетні удари будуть, але менш масованими. З огляду на те, що у них є менша кількість ракет, які вони виробляють. А удари дронами на сьогодні спрямовані на Південь, щоб знищити портову інфраструктуру", – зауважив Попович.
Яким буде період осінь-зима стосовно енергетичної системи: дивіться відео
Наразі відбити російські атаки дронами по Україні допоможе артилерія, а саме: зенітні самохідні установки Gepard, австралійські протидронові модулі Slinger, зенітно-ракетні комплекси малої дальності та навіть легендарний кулемет "Максим".
Також російські загарбники можуть завдати ударів по енергетичній системі України іранськими дронами-камікадзе Shahed. Позаяк минулого року були такі випадки.
Якщо вони точні, то можуть створити проблему, зокрема для енергетичної інфраструктури,
– підсумував Денис Попович.
Підготовка до осінньо-зимового періоду: що відомо
- Згадаємо, що 6 вересня відбулось засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому головну увагу було зосереджено на підготовці нашої енергосистеми до зими та можливих атак.
- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 13 серпня розповів, що наша влада формує багаторівневий захист для енергетичних об'єктів. Таким чином уряд хоче убезпечити критичну інфраструктуру від ворожих обстрілів.
- До того ж глава уряду зазначив, що ремонтна кампанія з відновлення енергосистеми України йде за планом. Зокрема, він наголосив, що "Укренерго" на майже 80% відремонтувало магістральні мережі.