Доведеться пояснювати відхід: чому росіяни обрали тактику розпорошення на увесь фронт
Ворог намагається перехопити ініціативу на полі бою та відновити втрачені позиції. Окупанти роблять це одночасно на різних ділянках фронту – в Авдіївці, на Куп'янсько – Лиманському та Бахмутському напрямках.
Військовий експерт Петро Черник в ефірі 24 Каналу спробував пояснити тактику росіян. Він розібрав план загарбників щодо розпорошення на двох прикладах славнозвісних подій 2022 року.
Цікаво Розвідка Британії пояснила, чому бої навколо Кринок "незручні" для Росії
Про "своєрідне" міркування окупантів
"Росіяни мають настільки "специфічну" логіку, настільки "унікальний" уклад мислення, що треба спробувати стати на їхнє місце, щоб їх зрозуміти", – підкреслив Черник.
Противник окупував Крим та частини 4 областей України: Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську. Ба навіть, 5 жовтня 2022 року Владімір Путін затвердив "ратифікацію" договорів про "прийняття" цих територій до складу Росії та підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу країни-агресорки.
І доволі складне питання, як їм доведеться пояснювати відхід з Південного плацдарму, бо передумова для нас є. Це буде не завтра, не післязавтра, а може за кілька місяців. Це завдання, яке можна у стратегічному сенсі осягнути. Не дам точної відповіді їх міркування, але на прикладі протиставлення і відштовхування від протилежного, приведу цікаві аргументи,
– сказав військовий експерт.
Розбір двох прикладів
Перший приклад – село Чорнобаївка на Херсонщині, яке стало "пеклом" для росіян. Українські військові 26 разів завдавали ударів по позиціях окупантів. Будь-яка інша армія навіть після 4 "бавовни" зупинилися та не підтягувала військо та техніку, але не російська.
Зверніть увагу! 11 листопада 2022 року Збройні Сили України зайшли в Херсон та Чорнобаївку.Нова тактика ворога: дивіться відео
Другий приклад – спроби росіян переправитися через річку Сіверський Донець на Луганщині у травні 2022 року. Українські захисники понад 5 разів присікали намагання ворога потрапити на інший берег. Переправа на річці стала однією із найсмертоносніших для російських окупантів. Щонайменше 800 росіян були знищені, переважно від артилерійських обстрілів.
Люди в здоровому глузді не будуть цього робити, а вони роблять. Туди треба дивитися у специфіку їхнього мислення. Також ментальні наративи "ні шагу назад" – те, що взяли за жодних обставин не можна віддавати. Це також елемент їхньої психології,
– підкреслив Петро Черник.
Росіяни пробують відбити втрачені позиції на фронті
- Уже третій тиждень росіяни від оборонних дій перейшли до наступальних на Бахмутському та Куп'янсько – Лиманському напрямках. Окупанти застосовують проти ЗСУ дрони, авіацію та артилерію. Найголовніше місто для ворога – Куп'янськ.
- Речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун розповів, що окупанти на Таврійському напрямку на 30% збільшили кількість штурмів за минулу добу. 20 листопада авіаударів взагалі не було, а 21 листопада зафіксовано 29.
- В американському Інституті вивчення війни розповіли, що російські загарбники знизили інтенсивність атак в напрямку Авдіївки, однак не полишають спроб її оточити. Наступальні дії проводяться як в сніг, так і в дощ – як з нашого боку, так і з ворожого.