Росіяни захоплюють нафтові родовища: Лівія вимагає санкцій проти ПВК "Вагнера"

28 червня 2020, 10:09
Читать новость на русском

Міжнародно визнаний уряд національної єдності Лівії вимагає запровадження міжнародних санкцій проти російської ПВК "Вагнера". Росіян звинувачують у захопленні нафтових родовищ на півночі Африки.

ПВК "Вагнера" слід включити до списку спонсорів тероризму через вчинення злочинів проти людяності, заявив міністр внутрішніх справ Лівії Фетх Башага. Про це пише DW.

До слова США готуються протистояти Росії в ще одній арабській країні

Зокрема він вважає небезпечним прецедентом взяття під контроль росіянами найбільшого нафтового родовища "Еш-Шарара". Міністр вважає це загрозою нацбезпеці Лівії.

Крім того, Башага наголосив, що встановлення контролю над цими об'єктами завдало шкоди інтересам американських і європейських нафтових компаній.

Війна у Лівії: коротко

У внутрішньополітичному розрізі лівійський конфлікт точиться довкола визнаного в ООН глави уряду Лівії Фаїза аль-Сараджа й очільника Лівійської національної армії Халіфа Хафтара. Фактично, останній створив у державі "третій уряд" – після Президентської ради й уряду Національної згоди.

Сараджа підтримують Туреччина, а також багатий арабський Катар, який допоміг скинути режим Муаммара Кадафі. Туреччина, зокрема, постачає зброю Лівії, порушуючи ембарго ООН. Катар заявляє, що Хафтар створює перешкоди для мирного врегулювання у країні.

Водночас Хафтара, який прагне захопити владу, підтримують Росія, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія. Російські бойовики ПВК "Вагнера" воюють у складі армії Хафтара, а решта країн відкидають ідею політичного ісламу, прагнучи, щоб країною керувала сильна рука.

Що таке ПВК "Вагнера"?


Юридично – це російська приватна військова компанія, фактично – юридичний спосіб Росії виправдати військове втручання в інші країни.

Зокрема ПВК "Вагнера" бере участь у війні на Донбасі, у Грузії, Сирії, Судані й інших африканських країнах. Лише в Україні й лише у 2014 році воювали близько 5 тисяч найманців.