Російська БМП-2 після контакту з українською "Стугною" яскраво спалахнула
Джерело:
24 ОМБр імені короля ДанилаУкраїнські Збройні Сили продовжують нищити російську техніку. Особливо приємно, коли такі події вдається зафіксувати на відео.
Знищення російської БМП-2 на Луганщині
Одне з них 19 травня оприлюднили українські військові. На ньому видно, як здетонував боєкомплект російської БМП-2 після успішної роботи розрахунку протитанкового ракетного комплексу "Стугна-П" на Луганщині.
Читайте також: Російський винищувач, який ЗСУ збили на Харківщині, впав в Оскіл: пілоти катапультувалися
Башта бойової машини окупантів, вагою понад 2 тонни, славно злетіла у повітря. Все буде Україна,
– зазначили в окремій механізованій бригаді.
Знищення російської БМП-2 зі "Стугни": відео
Що відомо про протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П"
"Стугна-П" – це сучасна й ефективна протитанкова зброя, яку створили київське конструкторським бюро "Луч". Збройні Сили України взяли її на озброєння у 2011 році. Вона складається з двох частин: пускової установки, у вигляді триноги із системою наведення та ракетою в пусковому контейнері.
Пускову установку можна встановити окремо від пульта керування, що дозволяє вести бій в безпечніших умовах. Сам пульт має вигляд, як невелика валіза з екраном та засобами керування.
Також на тему Гаубиці вже нищать ворога на передовій, – Веніславський розповів про допомогу США для України
Комплекс може вести вогонь ракетами калібру 130 міліметрів або 152 міліметри з різними бойовими частинами: кумулятивними, термобаричними або осколково-фугасними зарядами. Це дозволяє вражати не тільки техніку, а й живу силу.
Довжина контейнера з ракетою – 1340 міліметрів, діаметр – 140 міліметрів. "Стугна" здатна вражати броньовані цілі на відстані від 100 метрів до 4 – 5 кілометрів в залежності від часу доби. Також завдяки вбудованому тепловізору зі ракетного комплексу можна стріляти й вночі. Вага пускової установки – 32 кілограми, приладу наведення – 15 кілограмів, пульта дистанційного керування – 10 кілограмів.
Вартість однієї ракети для "Стугни" становить близько 20 тисяч доларів, в той час, як американський Javelin коштує близько 75 тисяч доларів. Але американський ПТРК автоматичний і не потребує такого наведення, як "Стугна".