Російський бізнес активізувався на ринку нерухомості Автономної Республіки Крим

22 травня 2010, 13:40

Насамперед, йдеться про житло. Згідно з даними компанії "Севастопольбуд" за останні 2 місяці кількість угод за участі російських інвесторів в сегменті житлової нерухомості півострова зросла на 20-30%. Щоправда, точної кількості таких угод навіть кримські фахівці навести не можуть.

Дмитро Майоров (директор ріелторської компанії "НТН" (м. Сімферополь)): “За ПБК така інформація є і можна порахувати. Але, все одно, інформації відкритої чи закритої - ніякої такої нема. Реєстрація права власності та доступ до цієї інформації - його просто нереально сьогодні отримати, а за оцінкою ріелторів, я думаю, що 20-30% таких інвестицій вже є”.

При цьому, вітчизняне законодавство не сприяє купівлі нерухомості нерезидентами, тож найчастіше іноземці купують нерухомість в Криму через посередників-українців: родичів чи підставних осіб. Юридичним особам в цьому плану важче - за законом, для придбання землі під забудову, чи готового об’єкту нерухомості потрібно створити спільне підприємство на території України. Щоправда, як показує статистика, це не так вже й важко. За оцінками фахівців, російський капітал вже присутній в третині санаторіїв та готельних комплексів Ялти. У поточному році ця частка може зрости.

Михайло Грін (член Гільдії ріелторів Росії): “На сьогоднішній день це данина тому, коли наші інвестиції будуть більш-менш мати стійку зворотність, тому що ті політичні ризики, які існували останні 4-5 років, вони на сьогоднішній день зняті і, звичайно ж, нам ближче Україна, і ми налаштовані бути тут, відпочивати тут і заробляти тут”.

На фоні покращення політичних відносин між країнами, зростають і апетити російських інвесторів. Тепер тамтешні будівельні компанії прагнуть не лише отримати змогу працювати на українському ринку, а й розраховують на преференції.

Микола Кошман (президент Асоціації будівельників Росії): “Якщо Крим надасть певні преференції - законодавче отримання дозволів - то ми будемо там”.

Кілька російських девелоперів вже вирішили не чекати і до кінця року готові вийти на український ринок нерухомості. Значною мірою за рахунок злиттів та поглинань вітчизняних компаній. Але не Кримом єдиним. Згідно з дослідженням компанії Gordon Rock, минулого року росіяни витратили на закордонну нерухомість майже 11 мільярдів доларів. І Україна далеко не на 1 місці. Найбільше до вподоби російським товстосумам європейські курорти: Чорногорія, Словенія, Болгарія, Іспанія та Португалія. За прогнозами аналітиків, вже у 2010 році обсяг російських інвестицій у закордонну нерухомість може зрости до 12,5 мільярдів доларів, через значне зниження її вартості під час кризи.