Страх після СРСР: чому Захід досі боїться розвалу Росії

22 серпня 2023, 15:26
Читать новость на русском

Зволікання з наданням Україні важливого озброєння та вимоги показати результати у якнайшвидші терміни можуть свідчити про те, що наші партнери досі бояться розвалу Росії. Країна-агресорка потрібна їм не зруйнованою, а радше слабкою.

Нашим західним партнерам важко оцінити сьогоднішню ситуацію та прийняти швидке рішення. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко, додавши, що така поведінка є черговою помилкою і вузькістю політичного мислення.

Дивіться також Росія втрачає контроль над колишніми радянськими республіками: до кого вони починають хилитися

Чого боїться Захід

Першою помилкою є страх перед розпадом Росії, саме тому так часто лунають заяви, що замість знищення країни-агресорки треба знайти спосіб, у який її можна буде контролювати. Ігор Яковенко також пригадав, як під час розпаду СРСР американський президент Джордж Буш-старший вмовляв Київ не підписувати Декларацію про державний суверенітет України.

Тоді лідери західних країн також боялися розпаду Радянського Союзу. Вони вважали, що буде хаос і цього не треба допускати. З розпадом СРСР рівень свободи значно виріс, але страх перед цією неконтрольованою процедурою зберігся досі,
– підкреслив журналіст.

Ігор Яковенко пояснив, чому Захід досі боїться розвалу Росії: дивіться відео

Що буде з Росією

Процес розпаду імперії може бути дуже важким, неприємним і навіть кривавим, але небезпека від збереження Росії більша. Журналіст зауважив, що поразка у війні не обов'язково означатиме розпад країни, а також відкинув можливість трансформації Росії в бік демократії.

Можливість розпаду існує, але це буде не найстрашніше, що може статися. Те, чим є сьогодні Росія, становить найголовнішу загрозу для світу. Нічого страшніше бути не може,
– сказав Ігор Яковенко.

Яким буде крах імперії

  • Радник Офісу Президента України Михайло Подоляк заявляв, що декілька тактичних поразок на фронті можуть запустити реакцію обвального типу у Росії. На розпад імперії вплинуть і внутрішні конфлікти, зокрема перерозподіл впливу і пошук винних людей, які призвели до руйнації російської державності.
  • У Росії "бавовна" стала вже звичним явищем. Гучні вибухи регулярно лунають на околицях Москви. Через удари дронів у російських аеропортах закривали небо та оголошували режим "Килим".
  • Окупанти скаржаться і на удари по військових частинах. 19 серпня дрон атакував авіабазу в Новгородській області. Як відомо, на цьому аеродромі базуються літаки, які окупанти використовують для ударів по Україні.