Розвідник ЗСУ більше півроку доводить, що живий
Розвідника ЗСУ Євгена, якого "поховали" ще у вересні минулого року, вдалося "воскресити" більше ніж через півроку завдяки посту у Facebook.
Здається, іноді щоб вище керівництво нашої країни почало належно виконувати свої обов’язки, потрібне або розголошення проблеми, або щоб за її вирішення взявся хтось впливовий. Facebook сьогодні демонструє чудеса комунікації. Так, через пост на сторінці політика Бориса Філатова, з місця зрушилася справа, яка не вирішувалася більше ніж півроку.
Справа стосується розвідника ЗСУ Євгена, якого ще у вересні минулого року "поховали". Втомлений вирішенням абсурдної проблеми, Євген розповів як так сталося, що він протягом семи місяців не може довести, що живий. При цьому хлопець зізнається – абсолютно не мав на меті розголошувати цю ситуацію.
Читайте також: Рекомендації психологів сім'ям бійців, які перенесли ампутацію
Першого вересня минулого року під час виконання бойових завдань у Донецькій області Євген з кількома побратимами потрапив під мінометний обстріл і був поранений осколками. Поранених доправили у лікарню. А вже п’ятого вересня через помилку, допущену у документах Генерального штабу, Євгена зарахували до списку загиблих.
Про цю помилку не знав ані сам боєць, ані у його частині. Отже, після одужання Євген повернувся до службових обов’язків.
"Я не знав, що сталася така помилка. Про це дізнався аж у січні 2015 року. До того ж, дізнався випадково. Намагався зняти гроші з картки Приватбанку і побачив, що вона заблокована. Звернувся за роз’ясненнями. Там мені довго не могли допомогти, казали, що потрібна повторна ідентифікація. Проводили її кілька разів. На моє письмове звернення з цього приводу, так само письмово повідомили, що отримали від Міністерства оборони список загиблих військовослужбовців, серед яких виявився і я", — розповідає Євген.
Хлопець поцікавився у керівництва Приватбанку, чому ж, якщо він вважається загиблим з вересня, картку заблокували лише у січні? На що йому відповіли, що дані про його "загибель" поступили із запізненням.
Саме тому Приватбанк не відразу заблокував мої картки. Тобто навіть не мої, а героїчно загиблого солдата,
— зазначив боєць.
За словами розвідника, ні військову частину, ні навіть родичів не повідомили про його "загибель":
"Батькам не було повідомлено, оскільки інформація про місце проживання батьків не вказана. На момент реєстрації я проживав сам, тому нікому з рідних інформація про мою ніби загибель не дійшла", — розповів Євген.
Щоб вирішити проблему, Євген особисто поїхав до Міністерства оборони, де власною персоною намагався довести, що він живий і сталася абсурдна помилка.
"Але мені лише запропонували написати офіційне звернення в частину, щоб звідти надіслали документ, що я дійсно живий. Тобто, цю проблему не я особисто маю вирішувати, а керівництво моєї частини. Мене самого не достатньо, потрібно, щоб керівництво направляло документи, проводило мою ідентифікацію на місці. Ті люди, які мене щодня бачили, написали довідку, що я живий, що я насправді той, хто є", — говорить військовослужбовець.
Читайте також: Імовірний сценарій весняного наступу "ДНР-ЛНР" на Україну
Проте, на офіційне звернення і прохання викреслити помилково зарахованого до списку загиблих бійця, ніхто не надав жодної відповіді. Так тривало до п’ятого травня, доки історія Євгена не з’явилася на сторінці Бориса Філатова.
Після оприлюднення такої ситуації, з українським захисником зв’язалися представники Генерального штабу. Зараз у військовій частині, де служить хлопець, відбувається комісія, перевірка документів, чи справді Євгена не подавали у списках загиблих.
До частини у мене немає жодних претензій, вони мене, як загиблого не подавали, ця помилка сталася на іншій ланці,
— переконаний Євген.
Наразі у нас в країні трапляються ситуації, коли одні військові скаржаться на невиплату зарплат, а інших, живих, зараховують у число загиблих, продовжуючи нараховувати гроші на картку. До того ж, не так просто, виявляється, довести, що ти живий. Це може зробити хтось інший, але ти особисто — не можеш. Євген хотів, щоб усе вирішилося спокійно і тихо. Але краще, щоб такі жахливі ситуації викривалися і вирішувалися будь-яким способом.