У Кремлі великі переживання: наскільки болісними для Росії виявилися санкції

2 січня 2023, 20:48
Читать новость на русском

Попри заяви Кремля, що санкції Заходу не працюють і не зруйнують російську економіку, від них вже є певний результат. Завдяки санкціям в Росії відчули дефіцит грошей.

Про це 24 Каналу розповів директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. За його словами, Владімір Путін від початку розраховував, що незгодні з режимом виїдуть із країни, а ті, хто залишиться, біднішатимуть і будуть вимушені йти воювати.

Читайте також Російські олігархи втратили під 100 мільярдів доларів у 2022 році через санкції, – The Guardian

Розрахунок Путіна

Олександр Солонтай розповів, що вище політичне керівництво Росії розраховувало на збідніння населення. Воно хотіло забезпечити поповнення війська особами, у яких не залишилось вибору, окрім як піти воювати, бо в армії продовжували платити.

Така схема дозволяла Путіну економити, адже гарматне м'ясо постійно гинуло в боях, а це означало, що вже непотрібно було б їм платити, а тих, хто випадково вижив, зараховували у "зниклі безвісти", що також допомагало економити бюджет.

Олександр Солонтай пояснив, як запрацювали санкції проти Росії: дивіться відео

Ресурси для "війни в довгу" почали танути

Але завдяки санкціям, які болюче вдарили по російському бюджету, в адміністрації Путіна зрозуміли, що ресурси для "війни в довгу" почали танути.

Станом на зараз вийшло, що у нього (Путіна – 24 Канал) вже менше грошей, ніж було раніше. І тут почалась зовсім інша історія. Почалась історія, що в нього просто дефіцит і брак грошей для оновлення техніки, будівництва ракет,  
– зазначив Олександр Солонтай.

Також директор програм практичної політики Інституту політичної освіти відзначив, що санкції почали зменшувати дохід в державну казну, запаси почали худнути, і Путін почав перейматись, що доведеться скорочувати витрати на державний апарат.

Він починає переживати, що йому доведеться не "ванькам" обмежувати доходи, а своїм бюрократичним елітам, тобто своїй державно-репресивній-поліцейській машині,
– сказав Солонтай.

Також за словами Олександра Солонтая, саме через ефект від санкцій, в Росії почали заявляти про необхідність переговорів, але це не ті переговори, які потрібні Україні.

"Вони реально переживають щодо того, що затяжний конфлікт і затяжна війна призведе до того, що обваляться російські економічні ресурси та економія на "ваньках" ніяк не допоможе", – підсумував Олександр Солонтай.

Санкції проти Росії: що нового

  • За час вторгнення в України, на Росії виріс попит на ремонт вживаної побутової техніки та смартфонів. Внаслідок запроваджених санкцій утворився дефіцит західних брендів, а купувати китайське росіяни не поспішають через погану якість.
  • Курс рубля досягнув позначки восьмирічного мінімуму, завдяки падінню цін на нафту та санкції.
  • Розвідка країн Заходу та України спостерігають за тим, як працює виробництво російських ракет і санкції. Контроль над дотриманням санкцій не дозволяє виробляти Росії необхідну кількість ракет.