Санкції ЄС проти Угорщини: уряд Орбана підготував різку відповідь Європарламенту

19 вересня 2018, 15:55
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розпочав у ЗМІ кампанію проти резолюції Європейського парламенту. У відповідному документі європарламентарі засуджують проблеми із дотриманням верховенства права в країні.

Про це пише Politico із посиланням на державні ЗМІ Угорщини.

Читайте також: "Це образа нації": в Угорщині прокоментували можливість втрати права голосу в Раді ЄС

Так, у рамках компанії створили відео, яке розмістили на сторінці уряду в Facebook.

У відео стверджують, що "проміграційна більшість Європарламенту" хоче змусити Угорщину замовчати, бо угорці захищають свою батьківщину і Європу "парканом".

У відео із закликом до угорців "захищати Угорщину" використали фото нідерландської депутатки Джудіт Саргентіні, яка підготувала доповідь щодо Угорщини, угорсько-американскього бізнесмена Джорджа Соросом і ліберального депутата Європарламенту Гі Вергофстадта.

Кампанія стала відповіддю на схвалення парламентом минулого тижня резолюції, яка закликає Європейську раду запровадити санкції проти угорського уряду. Таке рішення пояснюється системними проблемами країни із свободою слова та ЗМІ, незалежністю судових органів, а також правами мігрантів і біженців.

Нагадаємо, Європейський парламент може позбавити Угорщину права голосу в Раді ЄС у відповідь на численні порушення угорським урядом правил союзу.

Чому Угорщина може втратити право голосу у Раді ЄС?Стаття 7 Договору про Європейський Союз передбачає застосування до країни-члена санкцій, включаючи позбавлення права голосу у Раді ЄС, за порушення основоположних демократичних цінностей.

У Європарламенті зазначають, що Будапешт має серйозні проблеми з дотриманням правил Союзу. Йдеться, зокрема, про функціонування конституційної та виборчої систем та незалежність судочинства. Також представники Європарламенту вважають, що у країні складна ситуація із корупцією та свободою слова.

Європарламент також звинувачує Угорщину у недотриманні прав меншин, зокрема ромів та євреїв, а також фундаментальних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців.