Про це заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу в Страсбурзі, пише "Європейська правда".

Читайте також: "Запровадження санкцій неминуче": у ЄС зробили різку заяву щодо Угорщини

Сьогодні я стою перед вами і захищаю Угорщину, тому що для угорців свобода, демократія і незалежність – це питання честі. А звіт, який лежить перед вами, це – образа Угорщини і образа честі угорської нації,
– заявив угорський прем’єр.

Орбан наголосив, що у звіті є 37 серйозних змістовних помилок. Угорський уряд повідомив про них решту країн-членів.

"Я вважаю, що цей звіт не виказує повагу до угорців, цей звіт використовує подвійні стандарти, зловживає владою і виходить за рамки своєї компетенції", – додав він.

Нагадаємо, Європейський парламент може позбавити Угорщину права голосу в Раді ЄС у відповідь на численні порушення угорським урядом правил союзу.

Чому Угорщина може втратити право голосу у Раді ЄС?Стаття 7 Договору про Європейський Союз передбачає застосування до країни-члена санкцій, включаючи позбавлення права голосу у Раді ЄС, за порушення основоположних демократичних цінностей.

У Європарламенті зазначають, що Будапешт має серйозні проблеми з дотриманням правил Союзу. Йдеться, зокрема, про функціонування конституційної та виборчої систем та незалежність судочинства. Також представники Європарламенту вважають, що у країні складна ситуація із корупцією та свободою слова.

Європарламент також звинувачує Угорщину у недотриманні прав меншин, зокрема ромів та євреїв, а також фундаментальних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців.