Чи чекати ще аномальної спеки навесні, в інтерв'ю 24 Каналу розповіла Віра Балабух – завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України.

Цікаво Гойдалки й чергові аномалії: чим здивує погода до кінця квітня

Аномальна спека ще буде навесні, чи вже ні

Метеорологиня зауважила, надійний прогноз про те, яких значень може досягти температура повітря, синоптики можуть дати лише за 5 діб.

Коли ж йдеться про більший термін, то можна говорити тільки про тенденції, те, як може змінитись температура упродовж місяця чи сезону відносно кліматичної норми.

Відповідно до розрахунків чисельних моделей прогнозу погоди, такі великі аномалії температури, як на початку квітня, малоймовірні. Проте у міру того, як ми наближатимемось до літа, температура повітря підвищуватиметься і, ймовірно, знову перевищить 25 градусів, особливо на Півдні країни,
– підкреслила Віра Балабух.

До речі, експертка зауважила, що температура, яка спостерігалася в першій половині квітня, характерна для літніх місяців. Вона була замовлена потужним виносом субтропічного повітря, що приніс до України не тільки літнє тепло, а й пил із Сахари.

Дізнайтеся вже зараз Де прогнозують найбільший холод: чи будуть ще заморозки та сніг навесні

Яка буде погода у травні

  • Спікерка зауважила, що за розрахунками Європейського центру середньотермінових прогнозів, очікується, що середня за місяць температура повітря у травні може бути на 1 – 2 градуси вищою за кліматичну норму у західних, південних та південно-східних областях України.
  • Тим часом на решті території – у межах норми.
  • Також метеорологиня відповіла, чи можливо, що квітень виявиться теплішим за останній місяць весни.
  • Так, Віра Балабух зазначила, що це малоймовірно. А от початок квітня дійсно може бути теплішим, ніж травень в деяких районах України.
  • Пояснила: "Середня температура травня на значній території країни – в межах 15 – 18 градусів, а на початку квітня середня за добу температура повітря сягала 18 і навіть 20 градусів".