Секрети успіху українця, який досягнув однієї з найголовніших посад у Канаді

10 травня 2016, 19:42
Читать новость на русском

Етнічний українець Рей Гнатишин був генерал-губернатором Канади.

Друга найбільша за площею країна світу є парламентською монархією, тобто керує нею прем'єр-міністр, а от на чолі держави й досі стоїть монарх Великобританії.

Але оскільки Єлизавета Друга рідко навідується в Канаду, їй потрібно мати свою людину, яка буде представляти її інтереси. Називається вона — генерал-губернатор. Фактично посада "№2" після прем'єра. Так от — свого часу її обіймав етнічний українець.

Складно повірити, що дід та бабця Рея Гнатишина були неписемними фермерами, що у 1907 році переїхали в Канаду з буковинського села Вашківці. Тут вони продовжили займатись тим, що вміли найкраще — вирощували пшеницю.

А от їхній старший син Іван, до речі, народжений на території України, бажав собі іншої долі. Тож став адвокатом, потім депутатом парламенту і сенатором уряду. Тоді ще ніхто не здогадувався, що і його старший син Рей здивує свого батька не менше. Той також спочатку займається юриспруденцією, а згодом — стає міністром енергетики, юстиції та навіть обіймає посаду генпрокурора.

І от коли прем’єр-міністру потрібно було запропонувати Єлизаветі кандидата на нового генерал-губернатора, Гнатишин виявився ідеальним рішенням: розумний, дипломатичний, з хорошою репутацію.

Королева пропозицію підтримала. У час свого політичного тріумфу Рей не забув про своє коріння і частину промови виголосив українською мовою. Як представник королеви, Гнатишин організовував дипломатичні візити Єлизавети ІІ, Принца Чарльза та Леді Ді.

Загалом, він прийняв 26 голів держав і виступав більше, ніж 1200 разів. Запам'ятався він канадійцям і тим, що першим відкрив свою резиденцію для туристів, проводив на її території концерти, передав громаді у користування хокейний майданчик і вів щорічні премії у сфері мистецтва.

Читайте також: Неймовірний подвиг жінки з Маріуполя врятував понад сотню життів

1992 року вперше у житті відвідав батьківщину свого батька. В аеропорту його зустрічав Леонід Кравчук.

Попри щільний графік, Гнатишин наполіг, щоб він ще й відвідав Чернівецьку область та родичів у рідному селі Вашківці. Саме цю подорож Гнатишин потім назве одним із найзворушливіших моментів свого життя.