Серед експонатів SIGGRAPH 2011 - нові технології 3D та захоплення руху
Суперсучасні комп'ютерні технології стають все популярнішими у кінематографі.
З часу виходу на екрани "Аватара" минуло не так багато часу, але сьогодні ледь не кожен голлівудський блок-бастер вже знімають у 3D та за допомогою техніки захоплення руху. До речі, про неї.
Систему нового покоління розробила нью-йоркська компанія Organic Motion. Презентація відбулась на щорічній виставці графіки та інтерактивних технологій у Ванкувері - SIGGRAPH.
Головне у цій системі - відсутність рухових датчиків для акторів. Новинка вловлює рухи за допомогою камери і в реальному часі відтворює їх на комп'ютерному двійнику.
“Цю технологію можна використовувати не лише у фільмах. До прикладу, ми створили таку систему для виставки "Аватар" у Музеї наукової фантастики у Сієтлі. Будь-хто міг стати на'ві і погуляти по Пандорі”, - каже виконавчий директор компанії Organic Motion Ендрю Чеснок.
Французи вирішили навчити відвідувачів експозиції готувати млинці. Науковці Національного інституту комп'ютерних наук Франції розробили контролер з тактильною технологією для готування їжі. Новинка дозволяє користувачу пройти весь процес - від приготування тіста до смаження.
“Це розважальна технологія, однак вона має і практичні застосування. Особисто я вважаю, що наша розробка має перспективи у навчанні хірургів та у лабораторіях, де працюють з небезпечними речовинами”, - каже науковець Національного інституту комп'ютерних наук Франції Ґабріель Сіріо.
Японці натомість подбали про тісніше спілкування між інтернет-користувачами. Роботизована повітряна куля - аналог Skype. От тільки вам не потрібно дивитися у маленьке віконечко в моніторі - голова співрозмовника "плаватиме" перед вами. На думку японців, це підсилює ефект присутності співрозмовника.
“Це система так званої телеприсутності. Все відбувається завдяки спеціальному проектору, який відтворює співрозмовника на повітряній кулі. За допомогою спеціальних камер та моторчиків вона постійно знаходиться у повітрі і може оминати перешкоди”, - каже Хіраокі Тобіта.
Загалом на ванкуверській виставці свої розробки показали 156 спеціалістів з комп'ютерних технологій. Оглянули їх близько 16 тис. відвідувачів.