Обираємо ноутбук: на що слід звернути увагу при купівлі нового ґаджета
Портативні комп'ютери у форматі ноутбуків всім відомі та успішно використовуються для різних цілей. Залежно від їхньої конфігурації, вони можуть бути призначені для роботи, навчання, універсальних завдань або мати характеристиками для ігор.
Моделі від виробників різняться зовнішнім виглядом, набором функцій і можливостей, а також технічними характеристиками, зауважує 24 Канал.
Читайте також Western Digital представила першу в світі SD-карту на 8 ТБ
Якісні пристрої випускають такі виробники, як Lenovo, Asus, Apple, Acer, HP, Dell та інші. При виборі ноутбука ціна зазвичай є основним критерієм, тому варто скористатися системою фільтрів, обов'язково вказуючи вартість техніки. Усі пристрої мають привабливий зовнішній вигляд, невелику вагу і мобільність.
Дисплей – основа ноутбука
Діагональ ноутбука – теж важлива. Зазвичай це від 9 до 17 і більше дюймів. До прикладу, нетбуки матимуть до 10 дюймів, стандартні ноутбуки – до 15 дюймів, тоді як ігрові моделі повинні мати діагональ як мінімум 17 дюймів. Вибір роздільної здатності теж досить широкий:
- 1366 x 768 (HD);
- 1920 x 1080 (Full HD);
- 1920 x 1200 (WUXGA);
- 2560 x 1600 (WQXGA);
- 2560 x 1440 (2K QHD);
- 3840×2160 (4K Ultra HD).
Крім того, при виборі нового ґаджету слід також врахувати тип матриці. Зокрема TN+film є доступним рішенням, що дозволяє уникнути розмиття та спотворення зображення. IPS забезпечує ідеальну передачу кольору та широкі кути огляду. SVA створює високу яскравість і добру передачу кольорів. OLED має мінімальний час відгуку, створюючи реалістичне зображення.
Продуктивність і ефективність
Процесорів на вибір достатньо серед виробників Intel і AMD. Чим новіший чип, тим кращу продуктивність він забезпечує, навіть у бюджетних моделях. Оцінювати слід кількість ядер і частоту. Наприклад, моделі з 2 ядрами – це бюджетні рішення для офісу та навчання, тоді як варіанти з 8 ядрами оптимально підходять для ігор і розваг.
Місткість оперативної пам'яті варіюється від 4 до 64 ГБ. Параметр у 4 ГБ – ідеально для офісних завдань, 8 ГБ – оптимальний для домашнього використання, 16 ГБ – для продуктивного геймінгу, а 64 ГБ – для дизайнерів, відеомонтажерів і навіть архітекторів. Для операційної системи важливо використовувати накопичувач SSD, який забезпечує високу швидкість завантаження.
Комунікації та роз'єми
Хорошою опцією у ноутбуках буде 3G/4G для підключення як до бездротової мережі, так і Wi-Fi. Bluetooth – обов'язковий модуль для під'єднання бездротових навушників та інших пристроїв. А NFC допоможе обмінюватись даними між пристроями.
Серед портів і роз'ємів можна виділити HDMI, VGA, DisplayPort, Thunderbolt та інші. З їх допомогою можна приєднати монітор і різноманітні зовнішні пристрої.