Що буде з Британією після виходу з ЄС
Референдум щодо членства Великобританії в Європейському Союзі назвали найважливішою подією за останніх кілька років у житті Союзу. Голосування заплановане на четвер.
Прибічники виходу заявили, що членство в ЄС — це зайвий тягар для країни. Адже Британія страждає від напливу мігрантів та щороку віддає до спільного бюджету ЄС 16 мільярдів євро, а отримує близько 10 мільярдів євро.
Якщо Великобританія уникне виходу з Євросоюзу, то вимагатиме швидких реформ від ЄС. На їх виконанні британці наполягають якомога швидше. Вони хочуть обмежити розмір соцзабезпечення для іноземців з країн-членів ЄС і збільшити повноваження національних парламентів.
Якщо британці вирішать вийти, то дороги назад не буде. Великобританія більше не зможе знову вступити в ЄС, хіба що на неприйнятних для нас умовах, як от членство у Єврозоні, Шенген,
— заявив керівник МЗС Великобританії Філіп Хаммонд.
Вихід Британії з ЄС матиме чимало глобальних наслідків, зокрема, фінансові. Якщо жителі Великобританії оберуть вихід з ЄС, то Королівству доведеться фактично з нуля налагоджувати імпорт та експорт. Падіння фунта буде неминучим, а ще зміниться бізнес-середовище.
Читайте також: Більшість жителів ЄС виступають проти від’єднання Великобританії
Противники виходу Британії з ЄС заявили, що вихід може мати і політичні наслідки. До прикладу, від’єднатись від ЄС згодом захочуть Італія чи Франція. До того ж, про свою незалежність знов можуть заговорити шотландці.