Газовий бізнес та російські партнери-олігархи Авакова

26 вересня 2018, 22:43
Читать новость на русском

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков контролює значну частину газового бізнесу в Україні. Займається він ним ще з 90-х років, але в часи Януковича, йому не вдалося домовитися з донецьким кланом і він був змушений поїхати в Італію, а його бізнес частково роздеребанили.

Бізнес з російським олігархом

Євгенія Моторевська: Однак він повернувся після Революції Гідності та став міністром й одразу почав нарощувати свої бізнес-активи. У 2016 році він отримав кілька газових родовищ на Харківщині, а наприкінці 2017 відбувся великий переділ газового ринку і помічнику міністра Ігор Котвіцькому перейшло 11 родовищ на Полтавщині. А партнером став Сергій Фукс – це російський олігарх, який після революції активно розвиває свій бізнес в Україні.

Загалом був конкурс на 30 родовищ, частину з них отримав Котвіцький, який є близьим до Авакова, а другу частину отримав Фукс, але наймовірніше – це відбулося з погодження з міністром. Журналісти-розслідувачі перед тим зафіксували зустріч Фукса й Авакова, наймовірніше, що в Міністерстві вирішувалися газові питання,
– розповіла Моторевська.

Сергій Лещенко: Сергій Фукс – це росіянин, який зараз легалізовується в Україні. З Росії він виїхав, тому що, за даними деяких джерел він мав проблеми з певними кримінальними кланами, які він "кинув". Там на нього оголосили "полювання" і він вирішив тікати до України. Тут Фукса знайшов собі партнера – міністра МВС.

Система повертається: мітинг під САП та облиття Шабуніна зеленкою

18 липня активісти влаштували акцію під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Вони вимагали відставки очільника САП Назара Холодницького, який і закрив провадження щодо сина міністра. Однак, під прокуратуру прийшли провокатори, які облили Віталія Шабуніна зеленкою.

Читайте також: Що це було. Повернення Медведчука в політику: чим він небезпечний

Лещенко: На місці бійки були присутні невідомі особи в камуфляжі, як потім зясувалося, це працівники поліції, які брали участь у мітингу одного з радників Авакова – пана Киви.

Я отримав офіційну відповідь, що ті люди – це чинні працівник поліції. В нас ситуація, яка нагадує мені якісь колумбійські реалії. Це країна, яка довгий час була розділена між воюючими напівмілітаризованими угрупуваннями. І щось на кашлат вирощує собі Аваков, він робить собі приватну маленьку поліцію, яка виконує особисті доручення або зобов’язання,
– сказав нардеп.

Євгенія Моторевська: Потенційно Аваков може використовувати ці загони під час парламентських та президентьких виборів для захисту власного бізнесу, але вже ми можемо говорити, що вся ця "армія Киви" захищає родину міністра Авакова.

Сергій Лещенко наголосив, що після цих подій нікому не висунуто підозру. Всі, хто був затриманий – відпущений. Натомість, активісти, які кинули яйцем в депутата Олега Барну, можуть отримати від 4 до 7 років. Тобто утворилося дві реальності. Одна пов'язана з охороною режиму та влади. А інша про тих, хто пред'являє претензії владі, то тих вже за всією суворістю закону.

Більше – дивіться у програмі.