Що змінилося в Україні з 90-х: думка посла Німеччини в Києві

15 лютого 2020, 01:42
Читать новость на русском

Україна 90-х – це була зовсім інша країна. Тепер же, після Революції Гідності, Україна остаточно вирішила йти європейським шляхом розвитку. Однак є й важливі речі, яких не вдалося досягти.

Про це говорила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю "Громадському".

Цікаво знати: З якими країнами Україна найбільше торгувала у 2019 році: цифри

Про вибір європейського шляху розвитку

У дипломатки журналісти запитали, як, на її думку, змінилася Україна від часу здобуття незалежності. Адже посол Фельдгузен у 1994 – 1997 роках працювала референткою з питань преси й протоколу у посольстві Німеччини в Україні, тож має змогу порівняти ті часи із сучасністю крізь призму власного досвіду.

Коли я вперше приїхала в 90-х роках – це була зовсім інша країна. Коли я повернулась у 2010 – вже було видно, що Україна наблизилася до Європи,
– відповіла пані посол.

І додала, що саме після Революції Гідності Україна остаточно вирішила йти європейським шляхом: "Зараз молоді українці відчувають себе частиною Європи, і це мені дуже подобається".

Про те, чого не вдалося досягти

Попри досягнення, є й важливі речі, яких досягти було необхідно, але не вдалося.

Я думаю, не вистачило політичної волі модернізувати економіку і соціальні сфери. В економіці й далі завеликий вплив олігархічних інтересів і дуже мало іноземних інвестицій,
– наголосила Фельдгузен.

Утім, у Німеччині розуміють, що "трансформувати економіку України – це великий проєкт чинного уряду", який у Європі підтримують. Зокрема, у Німеччині сподіваються, що вже у 2020 році до України підуть нові інвестори.

Зверніть увагу, пані посол Фельдгузен говорила, що передумов для нового нормандського саміту наразі немає