"Сховатись не вдасться": міністр юстиції США прибув із неоголошеним візитом до України
Джерело:
ABC NewsМіністр юстиції та за сумісництвом генеральний прокурор США Меррік Гарланд 21 червня прибув із неоголошеним візитом до України. Він зустрівся з нашою генпрокуроркою Іриною Венедіктовою.
Про приїзд американського посадовця стало відомо з допису Міністерства юстиції США. Зазначається, що він прибув, щоб обговорити низку важливих питань у контексті повномасштабної війни Росії проти України.
Читайте також В Європейському інвестбанку назвали, скільки коштуватиме відбудова України нашим союзникам
Візит генерального прокурора США в Україну
На прикордонному пункті пропуску "Краковець" Мерріка Гарланда зустріла генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. Вони обговорили зусилля, спрямовані на допомогу, виявлення, затримання та притягнення до відповідальності осіб, причетних до воєнних злочинів та інших звірств на території України, скоєних протягом повномасштабного вторгнення Росії.
Венедіктова зустріла Гарланда на прикордонному пункті "Краковець" / Фото AP
Міністр юстиції США вже встиг дати короткий коментар журналістам.
Сполучені Штати посилають однозначний меседж – немає місця, де можна сховатись (росіянам від відповідальності – 24 канал). Ми та наші партнери зробимо все можливе, щоб забезпечити притягнення до відповідальності всіх, хто винний у цих звірствах,
– заявив Гарланд.
Делегації обговорили розслідування воєнних злочинів в Україні / Фото AP
Як зустріч прокоментувала Ірина Венедіктова
Згодом генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова прокоментувала зустріч з міністром юстиції США. Вона зауважила, що разом з Мерріком Гарландом до України також приїхала пані посол США з особливих повноважень глобального кримінального правосуддя Бет ван Скак.
Українська посадовиця назвала візит американських представників потужним сигналом підтримки з боку стратегічних партнерів на шляху нашої держави до досягнення справедливості, якої прагне і заради якої об'єднався весь світ.
Україні надзвичайно потрібна підтримка партнерів додатковими професійними силами та устаткуванням – допомога "на землі" та спецобладнання, і Сполучені Штати наразі розглядають таку можливість. Правова підтримка так само необхідна і дієва, як і постачання зброї для боротьби проти Росії, яка вчиняє безпрецедентно масштабні звірства щодо мирного населення нашої держави,
– зауважила Венедіктова.
До слова, генпрокурорка розкрила деталі обговорень з американськими високопосадовцями, зокрема акцентувала на експертній підтримці у сфері повернення активів, якої очікує Україна – розшуку майна воєнних злочинців з американською Cleptocapture Task Force.
Згадала Венедіктова й дискусію щодо об'єднання зусиль на юридичному фронті та формат співпраці України з країнами-союзниками у вигляді спільної слідчої групи, яка розслідує воєнні злочини Росії.
Крім того, на зустрічі мовилось про співпрацю з США щодо протидії екологічним злочинам, а також про подолання корупції у нашій державі, що є важливим маркером на шляху України до членства в Євросоюзі.
Разом з тим окремим пунктом обговорень, за словами Венедіктової, були актуальні питання взаємодії України та США у галузі кібербезпеки.
Високопосадовці США в Україні: останні новини
- Від початку повномасштабного вторгнення чимало високопоставлених представників країн-союзників відвідали Україну. Втім, досі наша держава чекає на приїзд президента США Джозефа Байдена. Американський президент невдовзі має вирушити на саміти НАТО та країн "Великої сімки", проте і цього разу до Києва він не завітає. Байден заявив, що такої поїздки у його планах наразі немає.
- 29 травня стало відомо, що у Київ приїхала нова пані посол США в Україні Бріджит Брінк і розпочала свою дипломатичну місію безпосередньо у столиці. Посадовиця заявила, що зробить усе, аби "Росія зазнала стратегічної поразки", а пріоритетом її роботи є просування тих стратегічних інтересів, що працюють на "демократію, суверенність та процвітання України".
Вас може зацікавити – Зеленський зустрівся із прем'єром Люксембургу: дивіться відео