У Росії заявили, що отримали крилаті ракети Х-БД: як це може вплинути на удари по Україні
Попри санкції, Росія все ще може виробляти високоточні крилаті ракети. Окупанти заявили, що вже мають на оснащенні крилаті ракети Х-БД. Розповідаємо, у чому їхня небезпека.
Про отримання крилатих ракет Х-БД заявив міністр оборони Сєргєй Шойгу під час візиту Кім Чен Ина. Вони удвох перебували на аеродромі Кневичі, що у Приморському краї.
Читайте також Можуть розширити номенклатуру цілей: атаки Росії по енергооб'єктах України зміняться
Х-БД битимуть з Ту-160
Шойгу похизувався, що Х-БД здатна долати 6 500 кілометрів. За його словами, атакувати цими крилатими ракетами будуть зі стратегічного бомбардувальника Ту-160. Міністр оборони додав, що на повітряне судно встановили дві касети по шість таких ракет. Але на відео не видно самі ракети.
Що відомо про ракети Х-БД
У Defense Express звернули увагу, що вперше російські ресурси про роботи над цією ракетою розповіли у 2017 році. Уже тоді йшлося про те, що відповідні ракети створюватимуть на базі Х-101. Останніми росіяни активно б'ють по Україні зі стратегічної авіації. Також у Росії зазначили, що обидві ракети матимуть "подібні характеристики.
Але... Х-БД більша за габаритами: у довжину сягає 10 метрів замість 7,45 у порівнянні з Х-101. Крім того, у Х-БД дальність пуску, у залежності від джерела інформації, коливалася у діапазоні від 3 тисяч до 6,5 тисячі кілометрів. А от у Х-101 – від 3 тисяч до 5,5 тисячі.
У 2017 році заявляли, що ця ракета може бути оснащена комбінованою системою наведення. Також буде інерційна система навігації "із системою корекції маршруту польоту". Остання використовуватиме цифрові еталонні карти місцевості або ж оптичне її зображення.
Аналітики, з огляду на характеристики крилатих ракет, зазначають, що Х-БД може бути подальшим розвитком Х-101, але з нарощенням певних характеристик. Водночас в окупантів можуть бути проблеми, пов'язані з габаритами. Таку ракету вже не заженеш у бомбовідсік Ту-160.
Але самі окупанти заявляли, що носіями цих КР будуть Ту-160М. Випробування цих стратегічних бомбардувальників росіяни проводили у липні цього року. Загалом міноборони мають передати 4 такі літаки. Втім, достеменно невідомо, коли це станеться.