Штрафи за відсутність маски у публічних місцях і транспорті: які суми та хто платитиме

2 липня 2020, 10:16
Читать новость на русском

В уряді пропонують посилити адміністративну відповідальність за недотримання маскового режиму у громадських місцях та транспорті. При цьому платитимуть як особи без маски, так і власники закладів чи громадського транспорту, де сталося порушення.

Кабінет Міністрів України пропонує нардепам розглянути проєкт закону про штрафи для власників громадських установ і закладів, а також перевізників за недотримання маскового режиму відвідувачами й пасажирами, пише 24 канал.

Актуально Україна – за крок до посилення карантину, проте рівень смертності досить низький

Міністри одностайно підтримали пропозицію, яку озвучив глава Мін’юсту Денис Малюська.

Кого, згідно з законопроєктом, хочуть штрафувати:

  • Відповідальність буде передбачена у Кодексі про адміністративні правопорушення для громадян України.
  • Окремо буде встановлена відповідальність для юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту під час перебування громадян, які зобов’язані пропускати їх у вказані приміщення лише за наявності масок.

Штрафи великі. Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йдеться про навіть трішки зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину,
– сказав Малюська.

Які суми штрафів

2 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов уточнив суми штрафів.

  • Для фізичних осіб передбачено штрафи від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів. Станом на 2 липня це становить від 170 до 255 гривень.
  • Для власників закладів харчування, спортивних закладів або магазинів – якщо вони не дотримуються встановлених карантинних вимог і не слідкують за дотриманням маскового режиму у відповідних приміщеннях – штраф буде складати від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів. А це – від 3 400 до 5 100 гривень.


Штрафи за відсутність маски у громадських місцях / Інфографіка 24 каналу

Що цьому передувало:

  • 25 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав українців носити маски, аби владі не доводилося знову "закривати країну на жорсткий карантин".
  • В останні два тижні статистика показувала постійне збільшення добового приросту хворих на COVID-19 (за винятком вихідних днів). Також зросла кількість людей, яких госпіталізують з важким перебігом хвороби, та кількість хворих на пневмонію.
  • Міністерство охорони здоров'я прогнозує спалах коронавірусу після вихідних 27 – 29 червня в Одесі, де не виконували рекомендації МОЗ.
  • В Україні за минулу добу коронавірус підтвердили у 664 людей. Загалом з початку епідемії COVID-19 підтвердили у 44 998 людей, зокрема у 3 270 дітей та 6 765 медиків. З них 19 578 пацієнтів одужали, а 1 173 — померли від ускладнень.
  • Різкий спалах захворювання на коронавірус в Україні у червні пов’язують саме з порушеннями маскового режиму та недотриманням українцями рекомендацій МОЗ щодо життя в умовах карантину.