Спалив Корани: загострення відносин між Туреччиною і Швецією спровокував фанат Кремля

27 січня 2023, 18:35
Читать новость на русском

Джерело:

The Telegraph

Дансько-шведський політик Расмус Палудан спалив Коран перед турецькими посольствами у Стокгольмі та Копенгагені. Акції організував експрацівник пропагандистського каналу Russia Today Чанг Фрік.

Через провокацію Туреччина скасувала візит міністра оборони Швеції Пола Йонсона, який був запланований раніше. Поїздка мала відбутися сьогодні, 27 січня.

До теми Чому Ердоган заявив, що не підтримуватиме вступ Швеції до НАТО: політолог пояснив всі нюанси

Про що розповів провокатор

Шведське видання Helsingin Sanomat назвало Расмуса Палудана, який спалив священну книгу мусульман, ісламофобом. Політик очолює партію "Жорсткий курс". У коментарях для місцевих журналістів він підтвердив, що отримав пропозицію підпалити Коран від Фріка, який зараз працює є з дочірньою компанією Russia Today. Крім цього, співорганізатором провокації був ще один журналіст ультраправого видання Exakt 24.

Це була їхня ідея спалити Коран перед турецьким посольством, – заявив Палудан.

Він додав, що за акцію отримав фінансову допомогу у розмірі 320 шведських крон від Чанга Фріка. Ці гроші він використав для розгляду заяви на дозвіл демонстрації від правоохоронців. Палудан обіцяв палити Коран щоп'ятниці, поки Швецію не візьмуть в НАТО.

Провокація в Данії

Палудан вирішив повторити провокацію і в Данії. Він спалив Коран у Копенгагені. Видання СNN Türk розповіло, що після цього Туреччина викликала посла Данії.

"Посла Данії в Анкарі викликали в МЗС після того, як стало відомо, що Данія дозволила акцію, пов'язану з нападом на священний Коран. Послу наголосили на недопустимості надання дозволу на повторне спалення Корану", – анонімно розповів один з дипломатів.

Виправдання пропагандиста

Для журналістів The Insider Фрік підтвердив, що заплатив гроші Палудану. Проте він переконує – ніхто не вимагав палити Коран.

Я особисто не заохочував спалювати релігійні писання. Я хотів допомогти провести акцію протесту конкретно проти Туреччини, а не дратувати мусульман, – сказав пропагандист.

Він заперечив, що його дії пов'язані з вказівками Кремля. Відомо, що Фрік відвідував Москву й брав участь у пропагандистських шоу. Крім цього, він у своїх соцмережах показував фото, на яких позував у футболках із зображенням Владіміра Путіна та символікою Росії.


Соцмережі Фріка / Скриншоти Golos islama

Реакція Туреччини: що відомо

  • Туреччина не підтримувала вступ Швеції до НАТО. Після інциденту зі спаленням Корану міністр оборони Туреччини Хулусі Акар скасував візит до Анкари Пола Йонсона. Там мали обговорити всі претензії щодо вступу Швеції до НАТО.
  • Акар заявив, що візит шведського колеги тепер не матиме сенсу. За його словами, влада Швеції ігнорує антитурецькі акції. Він очікує реакції Стокгольма.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що після спалення Корану не варто чекати на його підтримку щодо вступу Швеції до НАТО.
  • Швеція разом з Фінляндією отримала 29 червня 2022 року від НАТО офіційне запрошення на вступ. Протоколи на приєднання ухвалили всі країни-члени, крім Туреччини та Угорщини.