Брак розуму та насильство: Спартак Суббота сказав, який синдром у росіян

21 лютого 2023, 03:40
Читать новость на русском

Росіяни радіють щоразу як внаслідок їхньої цинічної війни проти України трапляється чергова трагедія. Ба більше, вони закликають свою владу до більш агресивних дій. Це пояснюється синдромом, який може бути у населення країни-агресорки.

Так, ймовірно, у росіян та їхніх лідерів синдром Герострата. Таку думку 24 Каналу озвучив психолог Спартак Cуббота.

Варте уваги Моральний стан українців залежить від кількох факторів, – Спартак Суббота

Який синдром у росіян

Тобто це люди, які радіють, що змогли щось зруйнувати або спалити. Вони входять в історію через розруху, яку вчиняють.

Упродовж останніх років Росія входить в історію лише через брак розуму та насилля, яке є абсолютно безсенсовним,
– сказав психолог.

На його думку, синдром Герострата є у всієї країни-агресорки. Крім того, росіяни є заручниками своїх поглядів і синдромів.

Довідка. Синдром Герострата – це термін, який використовують для опису прагнення до слави за будь-яку ціну, зокрема вчинення деструктивних або злочинних дій.

Цей термін походить від імені Герострата, який був звичайним мешканцем грецького міста Ефеса і став відомим після того, як у 356 році до нашої ери спалив храм Артеміди – одне з семи чудес давнього світу. Він зробив це, щоб його ім'я запам'ятали нащадки, але в пам'яті про нього збереглася негативна конотація.

Спартак Суббота пояснив, який синдром може бути в росіян: дивіться відео

Чому в Росії полюбляють різні передбачення

Потенціал людей до самоактуалізації залежить від якості життя. Так, чим вищий рівень злиднів у населення, тим менший потенціал до самоактуалізації вони мають. Згідно з пірамідою Маслоу, коли люди не можуть задовольнити свої базові потреби, то останні змінюються і стають примітивнішими.

Чим більш культурне суспільство та країна, тим більше рівень освіченості й самоактуалізації. Віра в магічне мислення – це ознака низького рівня інтелекту, нездатності бути критичним та проблем з наукою,
– пояснив психолог.

Він додав, що в Росії зараз дійсно є проблеми з наукою. Про це свідчить зниження кількості публікацій на різних джерелах, наприклад, Scopus, PubMed тощо.

"Чим гірше люди живуть, тим менше потенціал до когнітивного росту. Вони мають проблеми з когнітивними та метакогнітивними навичками, пов'язані з тим, що вони не можуть якісно жити. Тобто через злидні вони стають обмеженими", –  сказав Спартак Суббота.

А відтак, починають вірити у магічне мислення, адже голодного дуже легко обдурити. Як наслідок росіяни вірять у самовтілювані пророцтва і роблять усе можливе, щоб знаходити їм підтвердження. А шукають його у псевдоінформації, якої в Росії безліч.