"Росіяни не планують лишатися у Криму": які наслідки підриву ГЕС вже відчувають на півострові

12 червня 2023, 16:46
Читать новость на русском

Після підриву росіянами Каховської ГЕС ускладнилася ситуація з водопостачанням у тимчасово окупованому Криму. Рівень води в Північнокримському каналі зменшується щогодини.

Про це 24 Каналу розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. За його словами, після знищення дамби в більшості кримських міст воду подають за графіком.

До вашої уваги Води в Криму вистачить максимум до кінця року, потрібні сучасні споруди, – Чубаров

"Вода в Північнокримському каналі зменшується щогодини на 4 – 5 сантиметрів. Уже зменшилась приблизно на метр. Це впливає на тиск у системі водопостачання", – пояснив Барієв.

Яка ситуація в Криму після підриву Каховської ГЕС: дивіться відео

Найгірша ситуація в містах уздовж каналу – у Джанкої, Феодосії, Керчі.

Крим тримається завдяки опадам

Оскільки протягом останніх місяців у Криму рясно дощить, з питною водою все доволі непогано. Росіяни навіть намагаються відкривати дамбу від водосховищ, щоб спускати воду. Однак так буде не завжди.

"Підрив Каховської ГЕС означає, що росіяни не планують надовго залишатися в Криму. По-перше, 2025 року прогнозують велику засуху. По-друге, їм потрібна вода у Північнокримському каналі для військових, промисловості, сільського господарства", – наголосив Барієв.

Зверніть увагу! До окупації Криму Північнокримський канал постачав 1 мільярд 100 мільйонів кубічних метрів води. Зрошування всіх земель відбувалося завдяки дніпровській воді.

Підрив Каховської ГЕС: наслідки для Криму

  • Північнокримський канал – джерело дніпровської води для Криму. Руйнування Росією греблі Каховської ГЕС порушило цю систему. Порівнявши фото Planet Labs за 7 та 5 червня 2023 року, можна побачити замулювання чи обміління на ділянках Дніпра біля джерел каналу.
  • Крім того, питна вода на півострові не тільки зменшуватиметься, а й втрачатиме якість. У деяких кримчан з кранів тече коричнева рідина зі шматками глини.
  • Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов вважає, що відновлення водопостачання прісної води буде можливе лише після повернення півострова під контроль України.