Скандальному Дубінському вручили протокол про корупцію: що це означає
Джерело:
ДБРНародному депутату України Олександру Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення, яке пов'язане з корупцією. Адже він скеровував депутатські звернення, щоб дізнатись про питання, які становили його приватний інтерес.
У Державному бюро розслідувань пояснили, що Дубінський скеровував звернення до МОЗу та ДБР. Перед цим нардепу вручили підозру за організацію схеми виїзду за кордон для ухилянтів.
Дивіться також Дубінському обрали запобіжний захід: яке рішення прийняв суд
Що відомо про протокол Дубінському
Олександру Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, через те, що він у серпні та жовтні 2023 року, реалізуючи повноваження нардепа:
- цікавився розглядом видачі йому дозволу на виїзд за кордон. Це є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом;
- намагався тиснути на слідство, вимагаючи перевірити керівництво правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких він виступає підозрюваним.
В Державному бюро відзначили, що отримані від них докази стали достатньою підставою для того, щоб Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протокол про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
Своїми діями народний депутат порушив вимоги пункту 3 частини 1 статті 28 закону про запобігання корупції (не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів), за що отримав протокол за частиною 2 статті 172-7 кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів,
– заявили в ДБР.
Які наслідки вручення протоколу Дубінському
Друга частина статті 172-7 про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачає штраф у розмірі 200 – 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400 – 6800 гривень.
Після вручення протоколу його скеровують в суд. Далі він розглядатиме справу. Проте тут для нардепа можуть бути наслідки – якщо суд притягне його відповідальності, він не може бути призначений на державну службу протягом 3 років з дня набрання рішенням суду законної сили.
Ба більше, нардепа включать до реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення, тобто у реєстр корупціонерів. Однак, на депутатський мандат це не впливає, адже не є підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата України.
Дубінському обрали запобіжний захід
- Дубінському 6 листопада обрали запобіжний захід у справі про те, що він міг допомогти брату дружини виїхати за кордон.
- Суд вирішив призначити нардепу цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Таке рішення ухвалили тому, що Дубінський може виїхати за кордон.
- Перед цим у народного депутата проводили обшуки. Зокрема, слідство повідомило, що нардеп організував схему незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Для цього він через свою громадську організацію "Медіаоборона" вносив потрібних людей у систему "Шлях" нібито як волонтерів. Завдяки такій схемі, він переправив за кордон брата своєї дружини.